Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wojciech Włodarczyk: Nie podjąłem jeszcze decyzji

Wojciech Włodarczyk: Nie podjąłem jeszcze decyzji

fot. archiwum

W kuluarach od dawna mówiło się, że Wojciech Włodarczyk może wzmocnić kadrę Polski w siatkówce plażowej. - Tak naprawdę jeszcze nie podjąłem decyzji dotyczącej całkowitego poświęcenia się plażówce - przyznaje zawodnik BBTS Bielsko-Biała.

Podobno Polski Związek Piłki Siatkowej zaproponował Ci grę w reprezentacji Polski…
– Już podczas turniejów Beach Ball Tour dochodziły do mnie słuchy, że trenerzy interesują się moją osobą. Nie przypuszczałem jednak, że dostanę propozycję gry w kadrze siatkarzy plażowych. To był przecież dopiero mój pierwszy sezon na plaży. Uważam, że jeszcze sporo odbiegałem od poziomu chłopaków, którzy grają dłużej i trenują na co dzień.

Więc bliżej jest tobie do hali, czy na piasek?
– Na dzień dzisiejszy gram w hali i jestem zadowolony ze zmiany pozycji z rozgrywającego na przyjmującego. Trochę szkoda, że nie można pogodzić w jakiś sposób tych dwóch spraw. Chciałbym w sezonie grać cały czas w hali, a w wakacje dołączyć do kadry plażówki.

W ubiegłym sezonie nieźle Ci szło na polskich plażach. Czujesz głód piasku?
– Głód piasku jest, tak jak wspomniałem to był mój pierwszy sezon na plaży i przez ten czas poznałem wiele naprawdę fajnych osób. Uważam, że atmosfera tych wszystkich turniejów jest świetna i to jest właśnie magia plażówki. Oczywiście rozegranie całego sezonu plażowego to też świetna sprawa, bo kiedy po sezonie halowym większość zawodników odpoczywała, ja wciąż mogłem utrzymywać trening i mieć ciągle kontakt z piłką.Jesteś w stanie poświęcić się tylko plażówce?
– Ciężko jest mi w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. Tak naprawdę jeszcze nie podjąłem decyzji dotyczącej całkowitego poświęcenia się plażówce. Z trenerem Sławomirem Robertem umówiłem się, że dam odpowiedź po sezonie halowym. Wówczas będę już wiedział, jaką mam szansę gry w hali i jakie kluby byłyby zainteresowane moją osobą. Na dzień dzisiejszy skupiam się całkowicie na siatkówce halowej, bo ten sezon jest dla mnie kluczowy w perspektywie mojej przyszłości jako przyjmującego.

Jeśli już miałbyś grać tylko na piasku, z którym z zawodników chciałbyś stworzyć plażową parę?
– Grałem z trzema partnerami. Jednym z nich był młody, ale utalentowany Maciek Bieszczad. Z nim zagrałem w czterech turniejach. Trzeba przyznać, że raz było lepiej, a raz gorzej, ale dało mi to szansę pokazania się. Na turnieju w Porębie wystartowałem z Wojtkiem Podwójcikiem, ale nasza przygoda skończyła się już po pierwszym meczu. Podjąłem więc decyzję, żeby zagrać z Arturem Bagińskim, z którym miałem już wcześniej możliwość treningu. Wspólnie zagraliśmy na wszystkich turniejach nadmorskich, a na zawodach w Kołobrzegu zdobyliśmy trzecie miejsce. Bardzo jestem wdzięczny Arturowi, ponieważ dawał mi wiele wskazówek i zaufał mi jako niedoświadczonemu zawodnikowi na plaży. A o tym, z kim miałbym grać w reprezentacyjnej plaży, na razie nie myślę. Na pewno każdy z zawodników, który jest obecnie w składzie ma większe doświadczenie ode mnie.

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved