Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Czaja: Nie ma powodów do niepokoju

Wiesław Czaja: Nie ma powodów do niepokoju

fot. archiwum

Sytuacja w Białystoku jest nieciekawa. AZS zamyka tabelę PlusLigi Kobiet. Na pięć spotkań białostoczanki zdobyły zaledwie cztery punkty. W środę odbyło się spotkanie ze szkoleniowcem akademiczek, Wiesławem Czają, który wszystkich uspokajał.

Wiem, że to nie wygląda dobrze, ale trzeba też zwrócić uwagę na to, jak tabela jest spłaszczona. W jednej kolejce na miejscach 5-10 wszystko może się zmienić – tłumaczył Wiesław Czaja. Szkoleniowiec zwrócił również uwagę na terminarz rozgrywek. Do tej pory AZS zmierzył się z MKS-em Dąbrowa Górnicza, Atomem Sopot, Organiką Łódź, BKS-em Bielsko-Biała i Gwardią Wrocław. Dwie ostatnie drużyny akademiczki pokonały. – Teraz, poza spotkaniem z Muszynianką, do końca rundy zagramy tylko z zespołami z "naszej półki" – dodał trener. Ostatni mecz z łodziankami AZS-owi nie wyszedł. Przyczyniła się do tego między innymi kontuzja barku Aleksandry Kruk. Na szczęście uraz nie jest na tyle poważny, żeby zawodniczka nie mogła trenować.

Oprócz szkoleniowca w spotkaniu uczestniczył prezes AZS-u, Aleksander Puchalski oraz dwie najbardziej doświadczone zawodniczki – Joanna Szeszko i Dominika Kuczyńska.

Uważam, że rozmowa była ciekawa i potrzebna. Członkowie stowarzyszenia są zaniepokojeni i mają prawo wiedzieć co się dzieje. Były głosy krytyczne, jak i aprobujące wyjaśnienia trenera. W najbliższych dniach, już bez sztabu szkoleniowego, usiądziemy i zastanowimy się co zrobić by pomóc drużynie, jak ją zmotywować. Myślimy o wzmocnieniu pozycji atakującej, bo nie ma klasycznej zawodniczki na tą pozycję, na co zwrócił uwagę trener Czaja – powiedział Puchalski.Prezes zapewnił, że trener nie musi bać się utraty pracy. Ten temat nie był nawet poruszany. – Kto dobrze wykonuje swoją pracę, nie ma się czego obawiać. Żadnego ultimatum trener nie dostał – dodał Puchalski.

Podczas przerwy AZS będzie trenował dwa razy dziennie. Prawdopodobnie w dniach 11-13 listopada zagra sparing z mistrzem Ukrainy – Khimikiem Odessa.

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl, poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved