Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Pierwsze powołania Chrtianskiego – Słowacy wciąż bez Masnego

Pierwsze powołania Chrtianskiego – Słowacy wciąż bez Masnego

fot. archiwum

Stefan Chrtiansky, który na stanowisku trenera reprezentacji Słowacji, zastąpił Emanuele Zaniniego ogłosił swoje pierwsze nominacje. W kadrze powołanej na pre-kwalifikacje w Popradzie zabrakło wracającego do gry po kontuzji rozgrywającego Michała Masnego.

W ramach zmian w sztabie szkoleniowym Słowaków Stefan Chrtiansky nawiązał współpracę z byłym zawodnikiem, który dość wyraźnie zapisał się w historii słowackiej siatkówki – Andrejem Kravárikiem. Od tego momentu Kravarik będzie pełnił funkcje asystenta szkoleniowca. Przed nowym trenerem reprezentacji Słowacji pierwszy sprawdzian, w listopadzie 5. zespół ostatnich mistrzostw Europy czeka turniej pre-kwalifikacji olimpijskich w Popradzie.

W dniach 22-26 listopada podopieczni trenera Chrtianskiego w Popradzie w hali Arena zmierzą się z reprezentacjami Austrii i Hiszpanii. Równolegle, w grupie B, rywalizować będą także siatkarze z Turcji, Estonii i Czarnogóry. Pierwsze dwa zespoły, wyłonione w meczach półfinałowych zmierzą się w meczu, którego stawka będzie awans do przyszłorocznego turnieju kwalifikacyjnego w Sofii. Szanse na dalsza walkę o kwalifikacje otrzyma tylko zwycięzca rozgrywanego 26. listopada finału.

– Nie mamy czasu na testy, więc zdecydowałem się powołać przede wszystkim zawodników, którzy grali we wrześniowych Mistrzostwach Europy w Czechach i Austrii. 14 listopada spotykamy się w Popradzie, gdzie rozpoczniemy przygotowania – wyjaśniał szczegóły nominacji Stefan Chrtiansky. W powołanym przez szkoleniowca składzie zabrakło rozgrywającego Delecty Bydgoszcz, stopniowo wracającego do gry po kontuzji Michała Masnego, który jak przyznaje trener Słowaków nie wrócił jeszcze do pełni formy.Skład reprezentacji Słowacji na turniej w Popradzie:
rozgrywający: Branislav Skladaný, Juraj Zaťko
przyjmujący: Lukáš Diviš, Robert Hupka, Martin Sopko, Štefan Chrtiansky ml., Marek Mikula
środkowi: Tomáš Kmeť , Emanuel Kohút, Richard Nemec, Jozef Piovarči
atakujący: Martin Nemec, Milan Bencz
libero: Roman Ondrušek, Matej Kubš
rezerwowi: Peter Michalovič, Michal Sládeček, Matej Paták

źródło: Dennik Sport, inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved