Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Jesteśmy na fali i potrafimy wygrywać

Michał Ruciak: Jesteśmy na fali i potrafimy wygrywać

fot. archiwum

- Potrafimy wykorzystywać szanse, nawet jak nam coś nie idzie, odrobić stratę punktową i wygrywać mecz, zdobywając komplet punktów - tak ocenia dotychczasowe występy w Lidze Mistrzów i PlusLidze Michał Ruciak.

Cezary Makarewicz: Do tej pory udało się wam wygrać m.in. z Resovią i Skrą. Czy spodziewaliście się, że Delecta, kolokwialnie mówiąc „napsuje wam tyle krwi’ w dzisiejszym spotkaniu?

Michał Ruciak: – Graliśmy dziś dobrze, rozegraliśmy już dziewięć spotkań w lidze i wszystkie udało nam się wygrać. Każdy jest zadowolony, teraz mamy przerwę, którą przepracujemy w naprawdę świetnych nastrojach. Z każdym gra się ciężko, Delecta grała dziś dobrze, my tylko możemy być zadowoleni z tego, że potrafimy wykorzystywać szanse, nawet jak nam coś nie idzie, odrobić stratę punktową i wygrywać mecz, zdobywając komplet punktów.

Przed sezonem ZAKSA wzmocniła skład, czy spodziewaliście się aż tak wymiernych efektów tych transferów?

– Jak już wiele razy powtarzałem, prawdopodobnie nikt się nie spodziewał, że którakolwiek z drużyn, obojętnie czy chodzi o nas czy o Skrę, czy o Rzeszów, zostanie niepokonana przed przerwą w rozgrywkach. Liga się wyrównała i może nie do końca każdy może wygrać z każdym, ale w meczu z jakąkolwiek z drużyn można stracić punkty. Jesteśmy na naprawdę dobrej fali i potrafimy wygrywać.Czy mieliście kłopot z zatrzymaniem któregoś z zawodników Delecty?

– Ciężko to ocenić tak zaraz po spotkaniu, Delecta zagrała naprawdę bardzo dobry mecz, widać to z resztą po wyniku, poza jednym setem nie udało nam się osiągnąć jakiejś większej przewagi, w takim układzie gra się ciężko, ciężko wymienić jednego zawodnika, cały zespół się do tego przyczynił.

Wielkimi krokami zbliżają się mecze z kadry z Czechami. Macie zamiar zagrać je na 100%, czy będą to raczej spotkania poświęcone na zgranie się zespołu i przygotowanie do Pucharu Świata?

– Nie do końca rozumiem pytanie. Każdy mecz gra się na 100%, nie spotkałem się z tym, żeby odpuszczać spotkanie.

Do kadry powrócił Paweł Zagumny, ten fakt powinien pana cieszyć podwójnie, bo poza tym, że jest on świetnym rozgrywającym, jest też pana klubowym kolegą…

– Na pewno można się z tego cieszyć, chyba każdy zawodnik, który wykonuje na boisku ataki, chciałbym mieć w kadrze do swojej dyspozycji rozgrywającego, z którym gra w klubie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved