Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: Zabrakło zimnej krwi w końcówkach

Andrzej Wrona: Zabrakło zimnej krwi w końcówkach

fot. archiwum

Delecta ugrała zaledwie seta w pojedynku z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Bydgoszczanie słabo spisali się zwłaszcza w końcówkach setów. Andrzej Wrona przyznał, że była duża szansa na zdobycie chociaż punktu w tym pojedynku.

Wygrany set z ZAKSĄ to chyba i tak pewnego rodzaju sukces, chociaż niedosyt niestety pozostaje. Czego zabrakło, żeby pokonać lidera?

Andrzej Wrona:Nikt nie będzie pamiętał tego, że wygraliśmy jednego seta, wszyscy za to będą pamiętali te dwie przegrane końcówki. Zabrakło w nich zimnej krwi. ZAKSA miała jej więcej i na finiszu setów nas wypunktowali, bodajże w trzecim secie zablokowali nas dwa razy, teraz też się nie udało. No trudno, musimy przełknąć gorycz porażki. Za kilka dni wracamy do pracy i będziemy starali się poprawić te elementy, które u nas szwankują.

Świetny pierwszy set, drugi bardzo nierówny, ale w trzecim było już tak blisko wygranej. Co się właściwie stało, że nie udało się utrzymać prowadzenia?ZAKSA bardzo dobrze przeczytała nasze dwa zagrania, postawili podwójny blok i nas zablokowali, także zabrakło po prostu kończącego ataku w naszym wykonaniu.

Mecz chyba można porównać do spotkania z Jastrzębskim Węglem, wyrównane sety i decydujące końcówki…

Tak, tylko tym razem przegraliśmy o jedną końcówkę więcej, dlatego wychodzimy z tego spotkania bez punktu. Szkoda, bo była szansa, ale nie udało się.

Nadchodzi długa przerwa w rozgrywkach. Będzie ona pomocna w przygotowaniach czy może wręcz przeciwnie?

Cieszymy się, że będziemy mogli w końcu normalnie potrenować i wejść w swój rytm, dopracować kilka elementów, żeby za miesiąc przystąpić do gry z nowymi siłami, z nowymi nadziejami na dalszą część sezonu.

Czyli będzie to jednak czas na pracę, a nie na odpoczynek…

Na początku trochę odpoczynku, ale potem to już tylko i wyłącznie ciężka praca, turnieje, obozy i treningi.

*Rozmawiała Anna Jusiel (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved