Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Siatkarska gorączka ogarnęła Japonię

Siatkarska gorączka ogarnęła Japonię

fot. FIVB

Od piątku w Hiroszimie i Nagano dwanaście kobiecych zespołów będzie walczyło w Pucharze Świata. Tytułu mistrzowskiego sprzed czterech lat bronić będą reprezentantki Włoch.  Każda z walczących tam drużyn ma przede wszystkim jeden cel - olimpijski awans.

Bilet na Igrzyska Olimpijskie w Londynie wywalczą trzy najlepsze drużyny Pucharu Świata. Trwający 15 dni turniej będzie sprawdzianem siły, charakteru i mentalnej postawy każdego z zespołów. Pokaże on czy siatkarki z Włoch będą w stanie obronić tytuł dobyty cztery lata temu, czy może Brazylijki sięgną po trofeum po raz pierwszy? Po zdobyciu brązowego medalu w Grand Prix może to Serbia pokusi się o kolejną pozycję na podium, a może reprezentantki Stanów Zjednoczonych po dwóch latach świetnych występów w Grand Prix pokuszą się o wyższą pozycję niżeli trzecia lokata, jaką wywalczyły w ostatnich dwóch edycjach zawodów?

Pewne jest, że drużyny walczące o olimpijską kwalifikację zaaplikują w turnieju dużą dawkę emocji. W końcu spośród dwunastu ekip aż siedem znajduje się w pierwszej dziesiątce światowego rankingu.

Po raz kolejny Brazylia przystąpi do turnieju, jako faworyt, wiedząc jednak, że przeciwniczki bardzo szybko się do nich zbliżają. Światowa „jedynka" ostatnie trofeum sygnowane przez FIVB zdobyła w 2009 roku, sięgając po złoto w World Grand Prix. Po tym sukcesie przyszło pasmo srebrnych medali. Brazylijki bardzo łatwo awansowały do Pucharu Świata, poprzez mistrzostwa Ameryki Południowej. W finale tych zawodów pokonały reprezentantki Argentyny. W Japonii mecz otwarcia dla Brazylijek może się okazać małym finałem. Zmierzą się w nim ze swoimi odwiecznymi rywalkami – siatkarkami z USA.Spoglądając na ostatnie poczynania Amerykanek, można stwierdzić, że są one na „topie". Dwa ostatnie zwycięstwa w World Grand Prix potwierdzają siłę zespołu Hugh McCutcheona. Nie jest to tajemnicą, że ekipa z USA w Londynie będzie celowała tylko w złoto.

Pominąć nie można drużyny gospodarzy, obecnie czwartej w światowym rankingu. Co prawda ich ostatnie zwycięstwo w Pucharze Świata datowane jest na 1969 rok a ostatni medal na rok 1977, jednak gra przed własną publicznością z pewnością pomoże japońskim siatkarkom. Brązowy medal zeszłorocznych mistrzostw świata był pierwszym od 1978 roku. Jako gospodarz turnieju Japonia miała zapewniony start w Pucharze Świata. Mimo to, Azjatki potwierdziły go w mistrzostwach Azji, gdzie uplasowały się od razu za Chinami.

Broni nie złożą też broniące tytułu Włoszki. Mimo, że wielu sukcesów nie zapisały na swoim koncie ostatnio, to jednak zawsze trzymały się w ścisłej światowej czołówce.

Pierwsze mecze tegorocznego Pucharu Świata rozpoczną się o godzinie 11.00, czasu lokalnego. W Hiroszimie Chiny zagrają z Algierią, a w Nagano Serbki zmierzą się z Koreankami.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved