Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Przed wylotem do Japonii Polacy zagrają dwa razy Czechami

Przed wylotem do Japonii Polacy zagrają dwa razy Czechami

fot. archiwum

Czternastu wybrańców Andrei Anastasiego 6 listopada spotka się na zgrupowaniu w Spale. 11 i 12 listopada w Arenie Legionowo Polacy rozegrają dwa mecze z Czechami. W ostatnich mistrzostwach Europy Polska zdobyła brązowy medal, Czesi zajęli 10. miejsce.

W tym roku oba zespoły spotkały się dwa razy. Pod koniec sierpnia w Katowicach biało-czerwoni przegrali z Czechami w Memoriale Wagnera 0:3 (21:25, 18:25, 25:27). Do drugiej konfrontacji doszło we wrześniu w Karlowych Warach. W walce o awans do ćwierćfinału podopieczni trenera Andrei Anastasiego zwyciężyli 3:1 (25:23, 22:25, 31:29, 25:18).

Zespoły grały w składach: Polska – Żygadło, Gruszka, Nowakowski, Możdżonek, Kurek, Kubiak, Ignaczak (libero) oraz Ruciak, Mika, Jarosz; Czechy: Popelka, Konecny, Tichacek, Stokr, Vesely, Platenik, Kristof (libero) oraz Hudecek, Mach.

Dla Czechów mecze w Legionowie będą sprawdzianem ich umiejętności przed turniejem prekwalifikacyjnym do igrzysk w Londynie. Sztab szkoleniowy kadry rywali awizuje następujący skład: Jiri Popelka, Radek Mach, Petr Koneczny, Jiri Bence, Martin Krystof, Petr Zapletal, Jakub Vesely, Lukas Tichaczek, Petr Platenik, Jan Stokr, David Koneczny i Ondrej Hudeczek.Pierwsze spotkanie rozpocznie się o 20.00, drugie o 14.30. Transmisje z obu spotkań przeprowadzi Polsat Sport.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved