Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Lider wywozi trzy punkty z Bydgoszczy

PlusLiga: Lider wywozi trzy punkty z Bydgoszczy

Do meczu na szczycie 7. kolejki PlusLigi doszło w bydgoskiej Łuczniczce. Siatkarze z grodu nad Brdą podejmowali lidera - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Lepsi okazali się podopieczni Krzysztofa Stelmacha, którzy pokonali miejscową Delectę 3:1.

Początek pojedynku przebiegał pod dyktando kędzierzynian, którzy przy serwisie Rouziera odrzucili rywali od siatki i szybko wypracowali niewielką przewagę (4:1). W kolejnych akcjach Delecta wróciła do gry i za sprawą złego przyjęcia Gacka, minimalnie zmniejszyła stratę (6:8). W środkowej fazie seta punktować zaczął Dawid Konarski, a dwa błędy w ataku przytrafiły się Rouzierowi (16:15). Po drugiej przerwie technicznej francuski atakujący nie skończył kolejnej swojej akcji ataku i podopieczni trenera Makowskiego odskoczyli na dwa punkty, które okazały się kluczowe dla losów partii (18:16). W samej końcówce seta siatkarze ZAKSY mieli jeszcze swoje szanse do wyrównania, jednak mylili się oni na kontrach. Ostatnie dwa punkty zdobył dobrymi atakami z trudnych piłek Konarski (25:22).

Kolejna odsłona pojedynku rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron. W momencie zejścia na pierwszą przerwę techniczną dwupunktową przewagę udało się jednak wypracować gościom za sprawą błędu w ataku Antigi (8:6). Chwilę później ZAKSA kontynuowała swoją serię i przy zagrywce Pawła Zagumnego, odskoczyła na pięć punktów (11:6). Kolejne akcje nie przyniosły zmiany obrazu gry, a przewagę gości powiększył jeszcze punktowym serwisem Rouzier (16:10). Po drugiej przerwie technicznej zawodnicy Delecty popełnili proste błędy własne, co nie pozwoliło im już na powrót do walki o zwycięstwo w całej partii. Gra podopiecznych Krzysztofa Stelmacha wyglądała w tym fragmencie bardzo dobrze i była na poziomie, do jakiego przyzwyczaili nas oni w poprzednich kolejkach (25:16).

Na początku trzeciego seta małą przewagę udało się wypracować gospodarzom, do czego w dużej mierze przyczyniła się dobra gra w ataku Konarskiego (5:3). W kolejnych akcjach dobrze zagrywać zaczął jednak Samica, co natychmiastowo przełożyło się na wynik (8:7). Chwilę później siatkarze ZAKSY popełnili parę niewymuszonych błędów i to znów bydgoszczanie wyszli na prowadzenie (11:9). Od tego momentu wiele piłek w ataku zaczął dostawać Antonin Rouzier i jego skuteczna gra, w połączeniu z asami serwisowymi Ruciaka, znów odwróciła wynik (17:16). Jeszcze przed samą końcówką, proste błędy w ataku i przyjęciu przytrafiły się Samice (21:19). W ostatnich akcjach seta kędzierzynianie za wszelką cenę próbowali zapunktować przy własnej zagrywce, kończąc przy tym wszystkie swoje akcje w pierwszym uderzeniu. Kluczowy okazał się element bloku, którym goście powstrzymali najpierw Antigę, a chwilę później Siltalę (24:26).

Czwarta partia pojedynku rozpoczęła się od serii bloków Delecty. Gracze ZAKSY nie kończyli swoich ataków, co bardzo szybko przełożyło się na wynik (5:1). Niemoc ta okazała się jednak tylko chwilowa i już po chwili kędzierzynianie powrócili do gry (8:5). Siatkarze z Bydgoszczy nie schodzili jednak ze swojego dobrego poziomu i skutecznie odpowiadali na coraz częstsze mocne ataki Rouziera. Gościom na prowadzenie udało się wyjść dopiero w momencie, kiedy na zagrywkę poszedł Michał Ruciak. Najpierw zagrał od dwa asy, a chwilę później jego koledzy popisali się dwoma punktowymi blokami (14:12). Mogli oni jeszcze powiększyć swoje prowadzenie, jednak piłek na kontrach nie skończył francuski atakujący (16:15). W końcówce seta siatkarze obu zespołów dostarczyli kibicom wielu emocji. Kędzierzynianie parokrotnie odskakiwali na dwa punkty przewagi, a następnie byli doganiani przez gospodarzy. W ostatniej akcji meczy skutecznym atakiem ze środka popisał się Patryk Czarnowski (25:23).

MVP spotkania został kędzierzyński przyjmujący, Guillaume Samica .

Delecta Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3
(25:22, 16:25, 24:26, 23:25)

Delecta: Antiga (14), Wrona (10), Konarski (20), Wika (5), Jurkiewicz (9), Lipiński (3), Dębiec (libero)oraz Siltala (3), Masny, Cerven (1) i Owczarz
ZAKSA: Ruciak (8), Kaźmierczak (10), Rouzuer (24), Samica (17), Czarnowski (12), Zagumny (1), Gacek (libero) oraz Pilarz, Warda i Witczak