Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Lecę do Chin po naukę

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Lecę do Chin po naukę

fot. archiwum

Katarzyna Skowrońska-Dolata grała już we Włoszech i Turcji. Teraz - jako pierwsza siatkarka z naszego kraju - będzie występować w chińskiej lidze. - Jestem nastawiona pozytywnie i liczę, że wrócę do Polski jako lepsza siatkarka - mówi przed wylotem do Chin.

Evergrande Kanton to nowy klub „Skowronka". Wczoraj nasza siatkarka poleciała do Chin. Tamtejsza liga zaczyna się na początku grudnia, a kończy w marcu. – Mam już bilet powrotny do Polski na 7 marca. Mam nadzieję, że wrócę z tytułem mistrzyni Chin. Taki cel stawia przed nami Lang Ping – opowiada Faktowi Katarzyna Skowrońska-Dolata.Cieszę się, że będę pracować z tą trenerką. Wiem, że wiele mogę od niej się nauczyć. W Azji gra się szybką siatkówkę zbliżoną do perfekcji. Podoba mi się ten styl i zawsze chciałam go poznać. Chcę też poprawić grę w obronie. Lecę do Chin po naukę.

Zastanawiam się, gdzie będę mieszkać, co będę jadła, co mam spakować do walizki – śmieje się Kasia. – Ale z drugiej strony nie są to rzeczy, które spędzają mi sen z powiek. Wiem, że Kanton nazywany jest chińskim Chicago, ze względu na drapacze chmur, że blisko stamtąd do Hongkongu i że czeka mnie wielka przygoda. Nie boję się wyzwań. Jestem nastawiona pozytywnie i liczę, że wrócę do Polski jako lepsza siatkarka.

Skowrońska na koniec dodaje, że chce w przyszłym roku pomóc reprezentacji zakwalifikować się do igrzysk: – Po powrocie do Polski znajdę klub, z którym będę trenować, by w maju być w formie podczas olimpijskich eliminacji.źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved