Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ishoj Volley po pięciu kolejkach z kompletem punktów

Ishoj Volley po pięciu kolejkach z kompletem punktów

fot. archiwum

Damian Słomka w ubiegłym sezonie bronił barw Karpat Krosno. W tym roku zawodnik zdecydował się na reprezentowanie duńskiego klubu Ishoj Volley. W zespole tym występują również dwaj inni polscy siatkarze - Marcin Janczak i Bartosz Dylak.

Ishoj to gmina w okręgu Kopenhagi (ok. 20 tys. mieszkańców). Siatkarski klub w tej miejscowości powołany został w 1996 roku przy tamtejszym gimnazjum, którego zawodnicy występują zarówno w siatkówce plażowej, jak i halowej. W tej drugiej odmianie drużyna Ishoj Volley obecnie występuje w II lidze, ale klub ma ambicje pierwszoligowe. Po pięciu kolejkach (w ostatniej zespół Damiana Słomki w trzech setach na wyjeździe pokonał Grondal EV) z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce.

Jak zapewnia klubowa strona to bardzo młoda i ambitna drużyna. Nawet pobieżnie analizując skład nie trudno dostrzec, że stanowi przy tym międzynarodową mieszankę. Obok Damiana Słomki w drużynie drugoligowej gra jeszcze dwóch siatkarzy z Polski (Marcin Janczak i Bartosz Dylak). W kadrze są jeszcze zawodnicy wywodzący się w Europy Środkowej i Bałkanów. W "szóstce" gra tylko jeden Duńczyk (na pozycji rozgrywającego).

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved