Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwie nowe zawodniczki w Sparcie Warszawa

Dwie nowe zawodniczki w Sparcie Warszawa

fot. archiwum

Ewelina Toborek i Monika Bryczkowska zostały nowymi zawodniczkami pierwszoligowej Sparty Warszawa.  Mają one uzupełnić luki powstałe w zespole po kontuzjach i zapewnić nową jakość w grze warszawianek, które zajmują 9. miejsce w I lidze.

W pięciu dotychczasowych meczach w I lidze kobiet podopieczne trenera Tomasza Kamudy odniosły dwa zwycięstwa i doznały trzech porażek. Z sześcioma punktami na koncie są obecnie na 9. miejscu w tabeli. Budowany przed sezonem zespół z pewnością miał walczyć o inne cele, niż tylko utrzymanie, ale plany Sparty pokrzyżowały kontuzje. W drugiej kolejce w meczu z AZS KSZO Ostrowiec zerwania więzadeł doznała podstawowa przyjmująca zespołu, Ewa Śliwińska, a po meczu w Policach dołączyła do niej Magdalena Gryko.

Działacze postanowili więc uzupełnić i wzmocnić skład drużyny. Do zespołu Sparty dołączyły dwie doświadczone zawodniczki, które mają pomóc w osiągnięciu celu i poprawić grę drużyny. Pierwsza z nich jest Ewelina Toborek, która ostatni sezon spędziła na parkietach ekstraklasy w barwach TPS Rumia. 25-letnia środkowa, absolwentka SMS Sosnowiec, ma za sobą także występy w Calisii Kalisz, Gwardii Wrocław i Treflu Sopot.

Drugą nową zawodniczką w ekipie warszawskiej Sparty będzie przyjmująca Monika Bryczkowska. Znana z występów w I lidze w szczecińskim Piaście i Chemiku Police 25-letnia zawodniczka ostatni sezon spędziła w pierwszoligowej jeszcze wówczas Gedanii Gdańsk.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved