Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Aleksandar Atanasijević w kadrze Serbii na Puchar Świata

Aleksandar Atanasijević w kadrze Serbii na Puchar Świata

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że w Pucharze Świata zagra pięciu siatkarzy mistrza Polski. Jako ostatni powołanie otrzymał Aleksandar Atanasijević, który obok Ivana Miljkovicia będzie drugi atakującym w kadrze mistrzów Europy w Japonii.

Czterech bełchatowian pojedzie do Japonii z reprezentacją Polski. Są to: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski. Wszyscy w sobotę zagrają w spotkaniu ligowym z Jastrzębskim Węglem, a dzień później mają stawić się na zgrupowaniu w Spale. O zaszczyty i kwalifikację olimpijską będzie też walczyć Aleksandar Atanasijević, który znalazł się w kadrze Serbii.

20-letni atakujący w niedzielę wyjechał do ojczyzny, żeby tam leczyć kontuzję ręki. Z tego powodu ostatnio nie trenował, ponieważ bolał go bark i drętwiała prawa dłoń. Badania żył i rezonans wykluczyły poważny uraz. Lekarze wskazywali więc na przemęczenie. – Mamy informacje, że w Belgradzie diagnoza była podobna. Aleksandar przez ostatnie pół roku grał niemal bez przerwy, dlatego jego organizm się zbuntował – tłumaczy Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

Atanasijević znalazł się w 14-osobowej kadrze Serbii na Puchar Świata. Co ciekawe, mimo kontuzji jest jednym z dwóch atakujących, obok słynnego Ivana Miljkovicia.Może jeszcze kogoś powołają? – zastanawiał się Jacek Nawrocki, trener PGE Skry. Okazało się, że żadnej zmiany nie będzie. – Serbowie zaczynają przygotowania w poniedziałek, ale Aleksandar dołączy do kolegów dopiero w środę. Dzięki temu będzie miał kilka dodatkowych dni na odpoczynek – wyjaśnia Piechocki.Nawrocki uważa, że wyjazd na Puchar Świata z pewnością wyjdzie na dobre młodemu Serbowi. – Jestem przekonany, że zagra w kilku meczach zamiast Miljkovicia. Dzięki temu nabędzie doświadczenia – dodaje.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved