Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Zbigniew Bartman: Mam większą motywację, żeby się dalej szkolić

Zbigniew Bartman: Mam większą motywację, żeby się dalej szkolić

fot. archiwum

Kapitan Jastrzębskiego Węgla, Zbigniew Bartman dostał powołanie od trenera Andrei Anastasiego na Puchar Świata, który już niebawem odbędzie się w Japonii. Dla przyjmującego JW oznacza to ponowną zmianę pozycji na boisku.

W kadrze przyjmujący JW występuje jako atakujący. O dziwo, siatkarz jastrzębskiego klubu do tych roszad dostosowuje się wyjątkowo płynnie. – Na przyjęciu gram na pozycji blisko wystawiacza, więc w pierwszej linii z prawej strony w jednym ustawieniu zawsze atakuję. Jeśli chodzi o atak z drugiej linii, to jest to jeszcze większa frajda! Na treningach w klubie nieraz też atakuję z prawej strony z drugiej linii. Więc myślę, że nie będzie dużego problemu, żeby się znów zaadaptować na nową-starą pozycję – uważa Zbigniew Bartman.

Czy to balansowanie między pozycjami wpływa korzystnie na rozwój kariery siatkarza? – To jest kwestia indywidualna. Na różnych graczy różnie to wpływało. Dla mnie to fajny, nowy stymulant. Mam większą motywację, żeby się dalej szkolić i podnosić swoje umiejętności. Teraz na treningach będę musiał być bardziej skoncentrowany i bardziej się przykładać, żeby grać na ataku na najwyższym poziomie. A później na odwrót… – uśmiecha się Bartman.

*Więcej w Gazecie Wyborczejźródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved