Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Brazylijki liczą na historyczny triumf

PŚ: Brazylijki liczą na historyczny triumf

fot. archiwum

Już w piątek rozpocznie się Puchar Świata kobiet. Weźmie w nim udział dwanaście drużyn, z których trzy najlepsze wywalczą awans na IO w Londynie. Jednymi z faworytek są Brazylijki. Podopieczne Ze Roberto zagrają w Japonii bez Jaqueline.

Brazylijki już po raz dziewiąty wezmą udział w Pucharze Świata. Dotychczas tylko dwukrotnie nie uczestniczyły w tym turnieju. W ostatnich dwóch edycjach stawały na drugim stopniu podium, w 1999 roku uplasowały się oczko niżej, a w 1995 roku również zakończyły turniej na drugim miejscu, jednak nigdy w historii nie udało im się jeszcze wygrać tej imprezy. Podopieczne Ze Roberto po triumfie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekiniewierzą, że tym razem okażą się bezkonkurencyjne w Pucharze Świata, a dzięki temu zdobędą przepustkę do Londynu. – Chcemy jak najszybciej zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich – podkreśla opiekun „Canarinhos”.

Ostatnio siatkarki z Ameryki Południowej zdobyły złote medale Igrzysk Panamerykańskich. Wówczas w finale pokonały reprezentację Kuby. W porównaniu do tamtego składu szkoleniowiec Brazylijek zdecydował się na powołanie na Puchar Świata trzech innych zawodniczek. Są nimi: doświadczona Welissa „Sassa” Gonzaga, środkowa Adenizia Silva oraz młoda libero Camila Brait.

W Japonii nie wystąpi Jaqueline Carvalho, która podczas meczu z Dominikaną (Igrzyska Panamerykańskie) zderzyła się z libero i doznała złamania kręgów szyjnych. Ta kontuzja wykluczyła ją z gry na kilka miesięcy. Podczas Pucharu Świata ma ją zastąpić Fernanda Rodrigues Garay. Szkoleniowiec mistrzyń olimpijskich bardzo chwali tę siatkarkę. Twierdzi, iż jest ona dobrze wyszkolona, a jej rozwój będzie korzystny dla całej brazylijskiej siatkówki.Brak Jaqueline to jedyne osłabienie podopiecznych Ze Roberto na turniej w Kraju Kwitnącej Wiśni. Poza nią w ekipie „Canarinhos” nie zabraknie innych gwiazd takich jak chociażby: Fabiana Claudino, Dani Lins, Mariane Steinbrecher, Sheila Castro, Paula Pequeno czy Thaisa Menezes.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved