Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Maja Nowicka: Na liczenie punktów jest jeszcze trochę za wcześnie

Maja Nowicka: Na liczenie punktów jest jeszcze trochę za wcześnie

fot. archiwum

W meczu szóstej kolejki II ligi siatkarki ŁMLKS Łask uległy stołecznej Politechnice 1:3. O porażce oraz atmosferze w drużynie opowiada Maja Nowicka, wychowanka ŁMLKS, która ostatnie dwa sezony spędziła w drużynie "inżynierek".

Niespełna dwa tygodnie temu przegrałyście z LSW 0:3, teraz uległyście 1:3 stołecznej Politechnice. Warszawa znowu nie okazała się dla was szczęśliwa.

Maja Nowicka:Patrząc na ilość treningów oraz przygotowanie do sezonu, wszystkie warszawskie zespoły biją nas na głowę. Często mamy problemy ze skompletowaniem składu. Tuż przed rozpoczęciem sezonu kontuzji doznała Danuta Zagojska, a przed tygodniem Monika Stasiak. Również Ada Sobczak narzeka na ból w kolanie. Dla porównania, w Warszawie jest znacznie więcej zawodniczek chętnych do gry. U nas niestety wygląda to trochę inaczej, więc trener ma mniejszą mozliwość rotacji. Staramy się jednak o tym nie myśleć i wyjść takim składem, jakim w danym dniu dysponujemy. Chcemy grać, a to jest najważniejsze.

W Politechnice spędziłaś dwa ostatnie sezony. Mecz z ekipą Roberta Strzałkowskiego miał dla ciebie jakieś szczególne znaczenie czy podeszłaś do niego tak jak do każdego innego spotkania?Z jednej strony rzeczywiście był to mecz szczególny, ale tylko do momentu wejścia na boisko. Wtedy zapominam o tym, kto gra po drugiej stronie, bo trzeba się skupić na swojej połówce boiska. Chciałam udowodnić w tym meczu, przede wszystkim sobie, że nie jestem tylko zawodniczka defensywną. Powoli mi się to udaje, jednak przede mną jeszcze sporo ciężkiej pracy.

Jakie wnioski można wyciągnąć z waszego meczu z Politechniką? Należy cieszyć się z seta urwanego faworytkom czy raczej martwić się, że znowu – podobnie jak w meczu z LSW – w trzech przegranych partiach nie zdobyłyście nawet 17 punktów?

Na pewno ten jeden set cieszy. Może nie w kontekście wyniku, ale w końcu zagrałyśmy na swoim poziomie. Do tej pory nie było zbyt wielu spotkań, w których pokazałyśmy wszystkie nasze atuty. W trzecim secie, jeszcze napędzone wygraną drugą partią, też zaczęłyśmy bardzo fajnie. Niestety, znów w naszej grze coś się zacięło. Kiedy coś nam nie wychodzi, tracimy pewność siebie i za szybko spuszczamy głowy. Potrzeba nam wiekszej pewności siebie na boisku. Być może wynika to z tego, że większość zawodniczek debiutuje bądź wraca po dłuższej przerwie do drugiej ligi. Jesteśmy tak naprawdę nowym zespołem. Powoli się ogrywamy i mam nadzieję, że w końcu uwierzymy w siebie i z meczu na mecz bedziemy grać coraz lepiej.

Mecze z LSW i Politechniką pokazały wasze miejsce w szeregu? W spotkaniu z Budowlanymi Toruń będziecie oszczędzać siły na pojedynki z UKS Ozorków i Nike Ostrołęką czy jednak postaracie się namieszać w czołówce?

Na pewno do żadnego spotkania nie podchodzimy z myślą, że mecz się odbył. W każdym teretycznie wygranym meczu można przegrać i odwrotnie. Taka jest kobieca siatkówka, tutaj często traci się punkty seriami. Może właśnie u nas pojawi sie taka seria i zadecyduje ona o wyniku meczu. Na pewno ciężko bedzie wyrwać zwycięstwo Budowlanym, ale nikt nie powiedział, że nie podejmiemy walki.

Straciłyście jeden punkt przed własną publicznością z ŁKS, ale w ostatniej kolejce łodzianki przegrały w Łęczycy 1:3. Punkt straciła również Ostrołęka, która wygrała z UKS Ozorków dopiero po tie-breaku. Można powiedzieć, że w tym sezonie szczęście wam sprzyja.

Na liczenie punktów jest jeszcze trochę za wcześnie. Staram się skupić głównie na naszych wynikach, jednak nie zaprzeczę, że tabela jest ważna i każdy stracony set czy podział punktów może mieć duże znaczenie na koniec sezonu.

Z drugiej strony jednak nie omijają was przykre sytuacje. Najpierw kontuzji doznała Danuta Zagojska, teraz z gry wykluczona jest Monika Stasiak. Jak to wpływa na atmosferę w drużynie?

Danusia już na szczęście wróciła do gry, natomiast kontuzja Moni jest poważna. Straciłyśmy ważne ogniwo naszego siatkarskiego łańcucha. Na pewno Monika była takim dobrym duchem drużyny. Uspokajała w trudnych momentach, a kiedy trzeba było, potrafiła powiedzieć parę ostrzejszych słów. Wszystkie zawodniczki są bardzo ważne. Jest nas tylko 12, więc każda kontuzja w drużynie zmniejsza trenerowi pole manewru. Dlatego dmuchamy na zimne i jeśli tylko któraś z nas ma jakikolwiek problem ze zdrowiem, od razu jest oszczędzana. Właśnie z powodu bólu w kolanie w meczu z Politechnika swoich umiejętności nie mogła w pełni pokazać Ada Sobczak. Akurat w tym spotkaniu potrzebowałyśmy stabilnego, wysokiego bloku, a takim dysponuje Ada.

Do zakończenia pierwszej rundy pozostały trzy kolejki. Macie jakiś plan minimum? Jakiś cel, który sobie założyłyście?

Ja nie wierzę ani w plany minimum, ani maksimum, bo zawsze jak coś planuje, to mi nie wychodzi (śmiech). Uważam, że naszym najważniejszym celem jest dobra gra, co w konsekwencji przyciąga coraz wiekszą widownię na meczach w Łasku. Grając przy pełnych trybunach czuję się od razu jak w I lidze. Celem na pewno jest dotrwanie całego sezonu bez kontuzji oraz dobra atmosfera w drużynie. Jeżeli te warunki będą spełnione, to myślę, że wyniki przyjdą same.

* Rozmawiał Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved