Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra bez Piotra Gruszki, który nie jest jeszcze w optymalnej formie

Kadra bez Piotra Gruszki, który nie jest jeszcze w optymalnej formie

fot. archiwum

Andrea Anastasi ogłosił skład na Puchar Świata. Do Japonii nie poleci kapitan drużyny Piotr Gruszka. - Niestety nie jest jeszcze w najwyższej formie i nie byłby w stanie wytrzymać trudów morderczego turnieju - tłumaczy selekcjoner reprezentacji Polski.

Piotr Gruszka debiutował w kadrze 16 lat temu i rozegrał w biało-czerwonych barwach 408 spotkań, co jest w polskiej siatkówce rekordem wszech czasów. Był na sześciu turniejach o mistrzostwo Europy, czterech mistrzostwach świata i trzech igrzyskach olimpijskich. W poniedziałek dowiedział się od Anastasiego, że nie poleci do Japonii na Puchar Świata (20.11-4.12), mimo że jest kapitanem drużyny, która we wrześniu zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. W Japonii na pozycji atakującego zagrają wracający do kadry po kontuzji Zbigniew Bartman oraz Jakub Jarosz, bohater meczu o brąz mistrzostw Europy z Rosją.

To nie była dla mnie łatwa decyzja, bo Piotr jest w kadrze kimś szczególnym. Niestety nie jest jeszcze w najwyższej formie i nie byłby w stanie wytrzymać trudów morderczego turnieju. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy wróci do pełnej dyspozycji, bo wciąż na niego liczę – zapewnia Andrea Anastasi.

34-letni siatkarz ze zrozumieniem przyjął decyzję Włocha. – Nie obrażam się, nie mam żalu. Dla mnie to sygnał, żeby jeszcze bardziej zakasać rękawy. Wciąż aktualne jest moje marzenie: chcę zdobyć medal igrzysk w Londynie – mówi na łamach Przeglądu Sportowego gracz CMC Rawenna.O swojej decyzji Włoch poinformował Gruszkę telefonicznie. – Trener okazał mi szacunek, dzwoniąc przed ogłoszeniem składu. Nie tłumaczył się, bo on nie jest facetem, który musi się tłumaczyć – mówi atakujący, który po ubiegłorocznej operacji barku wciąż nie odzyskał dawnej siły ataku.

Więcej przeczytasz w dzisiejszym „Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved