Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trenerzy ŁKS Łódź zamienią się miejscami

II liga K: Trenerzy ŁKS Łódź zamienią się miejscami

fot. archiwum

Od środy pierwszym trenerem drugoligowego zespołu jest Michał Cichy. Dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec, Krzysztof Świta, pozostanie jednak w sztabie szkoleniowym na funkcji drugiego trenera ŁKS Commercecon Łódź.

Przed sezonem zarówno działacze jak i zawodniczki drugoligowego ŁKS Commercecon Łódź nie ukrywali, że celem zespołu w tym sezonie jest utrzymanie się w gronie drugoligowców. Po sześciu kolejkach łodzianki mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i cztery porażki i zajmują 6. miejsce w tabeli grupy 3 II ligi kobiet. W ostatnich dwóch spotkaniach zespół ŁKS przegrał wprawdzie po 1:3 z AZS LSW Warszawa i MMKS Łęczyca, ale to nie porażki były przyczyną zamiany na ławce trenerskiej.

– Zespół jest w środku tabeli, nie ma tu żadnej tragedii. Następuje zmiana podziału zadań w zespole, trzeba po prostu coś zmienić, potrzebujemy nowego impulsu. Zmieni się głos na ławce, nastawienie, może trochę treningi, to powinno pomóc drużynie ponownie uwierzyć w swoje możliwości – mówi dotychczasowy pierwszy, a od środy drugi trener ŁKS Commercecon Łódź, Krzysztof Świta.

– Znam ten zespół dobrze, pracujemy ze sobą nie od kilku spotkań, a od kilku sezonów. Trochę odświeżymy to, co się dzieje w zespole, dokonamy nieznacznych zmian i mamy nadzieję, że pozytywnie to wpłynie na sytuację mentalną w zespole – zaznacza trener Michał Cichy.Z tym nowym nastawieniem grać będziemy dalej i w każdym meczu walczyć będziemy o zwycięstwo.W dwóch najbliższych kolejkach łodzianki zagrają z faworytami grupy 3. Najpierw w najbliższą niedzielę podejmować będą AZS Politechnikę Warszawską, a tydzień później wyjadą na mecz z Budowlanymi do Torunia. – Na pewno spróbujemy powalczyć o jakieś punkty. Nie ukrywam, że te dwa mecze będą dla mnie dobrym przetarciem. Pokażą nam one, co musimy jeszcze poprawić i nad czym pracować, byśmy te mecze, które już musimy wygrywać, pewnie wygrywali – mówi pierwszy trener ŁKS Commercecon Łódź.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved