Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tylko ZAKSA nie zawodzi i ma już 6 punktów przewagi

Tylko ZAKSA nie zawodzi i ma już 6 punktów przewagi

6. kolejka PlusLigi obfitowała w kilka niespodzianek. Siatkarze Farta Kielce i AZS Częstochowa bez straty punktów pokonali faworytów do medali z Jastrzębia i Rzeszowa. Nie zawodzą podopieczni Krzysztofa Stelmacha, do formy wraca Skra.

Spotkanie inaugurujące szóstką kolejkę PlusLigi odbyło się w Gdańsku. Gospodarze pojedynku po pięciu porażkach z rzędu, chcieli przełamać zwycięską niemoc i po raz pierwszy w tym sezonie zapisać na swoim koncie wygraną. Po drugiej stronie siatki stanęli dobrze spisujący się w tegorocznych rozgrywkach zawodnicy Indykpolu AZS UMW Olsztyn. Tego dnia jednak znacznie lepiej dysponowani byli podopieczni Grzegorza Rysia, którzy wygrali spotkanie w trzech setach, zdobywając po raz pierwszym w tym sezonie komplet punktów. Kto wie jakby potoczyło się spotkanie, gdyby w drugim secie przy stanie 7:5 dla akademików kontuzji nie nabawił się ich podstawowy przyjmujący Metodi Ananiew. Według wstępnych prognoz kontuzja przyjmującego Indykpolu jest dość poważna i może wykluczyć zawodnika z gry na kilka tygodni a nawet miesięcy. Od tego momentu gra podopiecznych Tomaso Totolo zupełnie się rozsypała, co skrupulatnie wykorzystali gospodarze. Na uwagę zasługuje po raz kolejny świetna postawa Mikko Oivanena, który zdobył dla swojej drużyny 21 punktów. Fiński atakujący zasłużenie otrzymał statuetkę MVP piątkowego spotkania.

Lotos Trefl Gdańsk – Indykpol AZS UMW Olsztyn 3:0
(25:20, 25:23, 25:18)

Po dwóch kolejnych porażkach we własnej hali, siatkarze Farta Kielce dość niespodziewanie przełamali się i w czterech setach pokonali Jastrzębski Węgiel. Podopieczni Grzegorza Wagnera zainkasowali tym samym cenne trzy punkty do swojego dorobku punktowego. Pierwszy set padł łupem gospodarzy, ale w kolejnym do wysokiej dyspozycji powrócili podopieczni Lorenzo Bernardiego. Kolejne dwie odsłony spotkania padły jednak łupem siatkarzy Farta Kielce, a spora w tym zasługa bardzo dobrej gry Marcusa Nilssona, Xaviera Kapfera i Rafała Buszka. Bardzo dobre zawody rozegrał również francuski rozgrywający Pierre Pujol, który równomiernie rozdzielał piłki do swoich kolegów. W drużynie przyjezdnych wysoką formę potwierdził Michał Łasko, który zdobył 24 punkty, jednak nie wystarczyło to do pokonania drużyny z Kielc. Statuetka MVP powędrowała w ręce Rafał Buszka.

Fart Kielce – Jastrzębski Węgiel 3:1
(25:23, 22:25, 25:21, 25:19)

Siedmiokrotni mistrzowie Polski wracają do swojej wysokiej dyspozycji. Po pewnej wygranej w Lidze Mistrzów z francuskim zespołem Tours VB, tym razem podopieczni Jacka Nawrockiego w trzech setach pokonali rewelację tegorocznych rozgrywek Delectę Bydgoszcz. Siatkarze z Kujaw w pięciu wcześniej kolejkach zapisali na swoim koncie aż 12 punktów, ulegając jedynie po tie-breaku drużynie Jastrzębskiego Węgla. W Bełchatowie górą byli jednak gospodarze, którzy dzięki zwycięstwu w trzech setach zapisali na swoim koncie komplet punktów i awansowali na pozycję wicelidera Plus Ligi. Podopieczni Piotra Makowskiego dzielnie walczyli, zwłaszcza w drugiej partii spotkania mieli swoje szanse na wygranie seta. Ostatecznie jednak siatkarze PGE Skry nie pozwoli rywalom na ugranie ani jednej partii. Sporym wydarzeniem tego spotkania był powrót do hali w Bełchatowie Stephana Antigi, który po czterech sezonach gry dla siedmiokrotnego mistrza Polki, przeniósł się do drużyny z Bydgoszczy. Francuski przyjmujący nie poprowadził jednak swojej drużyny do zwycięstwa nad byłym kolegami. W drużynie gospodarzy po raz kolejny świetne zawody rozegrał Daniel Pliński, który zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

PGE Skra Bełchatów – Delecta Bydgoszcz 3:0
(25:19, 25:22, 25:20)

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą podopieczni Krzysztofa Stelmacha w tegorocznym sezonie. Tym razem na ich drodze stanęli siatkarze Politechniki Warszawskiej. Zawodnicy ze stolicy naszego kraju w ostatnich dwóch kolejkach sygnalizowali zwyżkę formę, pokonując w tie-breaku drużynę Farta Kielce, a później urywając punkt siatkarzom z Bełchatowa. Tym razem podopieczni Radosława Panasa z wyjątkiem trzeciej partii dość gładko przegrali z drużyną ZAKSY. W zespole gospodarzy po raz kolejny bardzo dobre spotkanie rozegrał Paweł Zagumny, który równomiernie rozdzielał piłki do swoich atakujących. Na uwagę zasługuje świetna forma Patryka Czarnowskiego, który od początku tego sezonu jest jednym z najlepszych środkowych w lidze. MVP niedzielnego spotkania wybrany został francuski atakujący Antonin Rouzier. Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po kolejnym zwycięstwie za trzy punkty z kompletem 18 punktów zajmują pozycję lidera Plus Ligi po sześciu kolejkach.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:19, 25:21, 31:29)

W ostatnim spotkaniu szóstej kolejki doszło do sporej niespodzianki. Faworyzowana drużyna Asseco Resovii Rzeszów nie sprostała we własnej hali akademikom z Częstochowy, ulegając rywalom w czterech setach. Już pierwsza partia spotkania pokazała, że w Rzeszowie może dojść do sporej niespodzianki. Podopieczni Andrzeja Kowala po przegraniu pierwszej odsłony meczu, złapali wiatr w żagle i doprowadzili do remisu. To było jednak wszystko na co był stać tego dnia gospodarzy. Podopieczni Marka Kardoša wygrali dwie kolejne partie i cały mecz 3:1, zdobywając tym samym trzy punkty i przerywając passę czterech porażek z rzędu w lidze. W zespole gospodarzy szwankowało przyjęcie. Duże problemy z odbiorem zagrywki tego dnia miał Mateusz Mika. Również podstawowy atakujący Gyorgy Grozer nie spisywał się najlepiej i w trzecim secie został zmieniony przez Adriana Gontariu. W zespole przyjezdnych świetnie spisał się Krzysztof Gierczyński, który otrzymał statuetkę MVP. Bardzo dobrze zaprezentował się również Łukasz Wiśniewski, którego prawdopodobnie uskrzydliło powołanie do wąskiej kadry na Puchar Świata przez trenera Anastasiego.

Asseco Resovia Rzeszów – Tytan AZS Częstochowa 1:3
(22:25, 25:20, 22:25, 22:25)