Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radość w Lubinie po pierwszym zwycięstwie za trzy punkty

Radość w Lubinie po pierwszym zwycięstwie za trzy punkty

- Obawialiśmy się tego meczu, po kilku porażkach potrzebowaliśmy zwycięstwa. Byliśmy skoncentrowani i zdeterminowani - mówił po zwycięstwie 3:1 z Jokerem Piła, Michał Żuk, przyjmujący lubinian. Dla beniaminka była to pierwsza wygrana za trzy punkty w I lidze.

Sobotnie zwycięstwo Cuprum Lubin z Jokerem Piła było pierwszą wygraną lubinian, dzięki której zgarnęli komplet punktów, i drugą w tym sezonie. – Trochę obawialiśmy się tego meczu, po kilku porażkach potrzebowaliśmy zwycięstwa. Byliśmy bardzo skoncentrowani i zdeterminowani. Dwa pierwsze sety od początku do końca, były kontrolowane przez nasz zespół. W trzecim uciekła nam koncentracja, co skwapliwie wykorzystali pilanie. Pozbieraliśmy się bardzo szybko, co zaowocowało gładkim zwycięstwem w czwartej odsłonie do 13. Staraliśmy się wykonywać założenia taktyczne i zmusić przeciwnika do popełniania błędów. Udało nam się to i wygraliśmy, co bardzo wszystkich cieszy – mówił po meczu przyjmujący Cuprum, Michał Żuk.

Bardzo cieszę się ze zwycięstwa, było nam ono w tym momencie niezbędne. Potrzebowaliśmy wzmocnić się psychicznie i umocnić naszą pozycję w tabeli – cieszył się libero lubinian, Sebastian Tylicki.Od meczu w Ostrołęce nasza gra wygląda zdecydowanie lepiej i w tym meczu również to pokazaliśmy. Szkoda jednego seta, w którym straciliśmy koncentrację, co bezwzględnie wykorzystał przeciwnik narzucając nam swoją grę. Najważniejsze, że mamy trzy punkty i naszych wiernych kibiców.

Radości nie krył również środkowy Cuprum, Mateusz Kucharski.Myślę, że cały mecz był pod naszą kontrolą. W trzecim secie wkradło się w nasze szeregi lekkie rozluźnienie, dlatego przegraliśmy tę odsłonę. Drużyna z Piły grała dzielnie z dużym zaangażowaniem, lecz nasza determinacja do zdobycia kompletu punktów była większa. Bardzo miło wygrywa się przed własną publicznością, a zwłaszcza, kiedy jest ona dość liczna. Dlatego dziękujemy tym, którzy przyszli – dodał zawodnik beniaminka.

Mecz z Piłą był bardzo ważny, obydwie drużyny nie rozpoczęły sezonu najlepiej i potrzebowały punktów. Wiedzieliśmy, o co gramy i do pojedynku podeszliśmy bardzo zmotywowani. Pierwsze dwa sety padły naszym łupem, ale zdarzyło nam się parę przestojów, które nie powinny mieć miejsca. W trzecim secie jakby zeszło z nas powietrze. Po dwóch dość łatwo wygranych odsłonach, gdzie nasza dominacja była wyraźna, pomyśleliśmy, że mecz sam się wygra. Nic bardziej mylnego, zamiast zakończyć spotkanie 3:0 musieliśmy grać czwartego seta. W czwartej odsłonie pokazaliśmy potencjał, który tkwi w tym zespole, wygrywając ją do 13. Cieszą trzy punkty za tydzień jedziemy do Bielska walczyć o kolejne – stwierdził atakujący lubinian, Szymon Romać.

źródło: ks.cuprum.pl