Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Nowakowski: Był to dla mnie zwykły mecz

Piotr Nowakowski: Był to dla mnie zwykły mecz

fot. archiwum

AZS Częstochowa sprawił dużą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe za trzy punkty z faworyzowaną Asseco Resovią Rzeszów. Po meczu Piotr Nowakowski chwalił swoich kolegów z byłej drużyny.

– Nie mogliśmy poradzić sobie z przyjęciem zagrywki częstochowian, którzy w dzisiejszym spotkaniu znakomicie zagrali w tym elemencie. W grze było dużo przestojów, ale myślę, że w głównej mierze były one spowodowane dobrym serwisem rywali – krótko podsumował mecz Piotr Nowakowski.

Jednym z nielicznych elementów, w których dobrze spisywały się obydwie drużyny był blok. – Przeciwnicy dzięki dobrej zagrywce mogli ustawiać szczelny blok. Uważam jednak, że my też nie zagraliśmy słabo w tym elemencie, dlatego to nie zaważyło na dzisiejszym wyniku – podkreślił środkowy.

Piotr Nowakowski ostatnie pięć lat spędził w częstochowskiej drużynie. Zawodnik Asseco Resovii zaznaczył jednak, że meczu nie traktował nadzwyczajnie. – Był to dla mnie zwykły mecz. Bardzo miło było zobaczyć starych kolegów, przywitać się z nimi, porozmawiać, a że wynik jest korzystny dla nich – trudno. Teraz trzeba nastawić się na mecz z Warszawą, aby wygrać za trzy punkty, bo tego nam potrzeba najbardziej.Już za niedługo środkowy uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski, aby przygotowywać się z kadrą do udziału w Pucharze Świata. – Wiadomo, że odczuwamy lekkie zmęczenie. Mam nadzieję jednak, że plan treningowy będzie tak ułożony, aby wyglądało to trochę inaczej niż w okresie letnim, bo na pewno trochę odpoczynku po ciężkiej lidze, pucharach i sezonie reprezentacyjnym jest wskazane. Nie będzie lekko, ale chcemy awansować na olimpiadę, bo taki jest nasz cel – zakończył reprezentant Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved