Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Chcemy mieć komplet punktów przed przerwą

Michał Ruciak: Chcemy mieć komplet punktów przed przerwą

Pojedynek z Politechniką był dla ZAKSY ósmym wygranym meczem z rzędu. Po meczu w Bydgoszczy nastąpi pięciotygodniowa przerwa w rozgrywkach PlusLigi. - Chcemy mieć komplet punktów przed tą przerwą - mówi Michał Ruciak.

Sześć wygranych w PlusLidze i dwie w Lidze Mistrzów. Ręce same składają się do oklasków.

Gdy wygrywa się wszystko, to atmosfera jest bardzo dobra i wszyscy są szczęśliwi. Co tu można więcej dodać. Chcemy tę passę utrzymać jak najdłużej i uzbierać tych punktów jak najwięcej.

Pierwszy set toczył się całkowicie pod waszą kontrolą. W drugim tylko na początku Politechnika przeważała. W trzeciej odsłonie rywale postawili wszystko na jedną kartę.

Zespoły, które z nami grają, często ryzykują serwisem. Gracze Politechniki tak właśnie robili i w trzecim secie mieliśmy trochę problemów. Najważniejsze jest to, że potrafiliśmy z tego wyjść w samej końcówce. AZS prowadził już 22:18. Miał kilka setboli. Wytrzymaliśmy to i rozstrzygnęliśmy tę partię i cały mecz na swoją korzyść.

W tym tygodniu czeka was jeszcze jedno spotkanie z Delectą Bydgoszcz. Później przerwa w rozgrywkach PlusLigi i przygotowania z reprezentacją do startu w Pucharze Świata.

Do Bydgoszczy pojedziemy walczyć o zwycięstwo. Nastawiamy się na ciężki pojedynek, bo Delecta pokazuje się w tym sezonie z bardzo dobrej strony. Chcemy mieć komplet punktów przed tą przerwą. Później część zespołu pojedzie na kadrę, a reszta będzie trenowała w Kędzierzynie.

Spodziewaliście się, że po sześciu meczach będziecie liderem z kompletem punktów?

Myślę, że nikt się nie spodziewał, że którakolwiek drużyna odniesie same zwycięstwa. Zdawaliśmy sobie sprawę, że liga będzie wyrównana. My cieszymy się, że graliśmy praktycznie z całą górą tabeli, poza Jastrzębskim Węglem, i mamy po tych spotkaniach komplet punktów.