Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Urban: Jestem zadowolona z podjęcia takiej decyzji

Katarzyna Urban: Jestem zadowolona z podjęcia takiej decyzji

fot. archiwum

- Każda decyzja o rozstaniu z czymś, co wykonywało się przez tyle lat, wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami i poniekąd z żalem - mówi Katarzyna Urban, która po latach gry na piasku, w tym sezonie reprezentuje barwy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza.

Kasiu, w twoim życiu trochę się zmieniło. Rozmawiam teraz z tobą już nie jako siatkarką plażową. Od tego sezonu grasz w hali, a kibice mogą oglądać cię w barwach klubu z Dąbrowy Górniczej.

Katarzyna Urban:Troszkę się zmieniło, to prawda. Postawiłam na nowe wyzwanie. Ciekawa jestem sama jak będzie. Niemniej jednak jestem zadowolona z podjęcia takiej decyzji. Chodziło mi bardzo o własny rozwój, a w tutejszym klubie jest ogromna możliwość i przede wszystkim to był ostatni dzwonek, by powrócić do siatkówki halowej. Lata lecą (uśmiech). Moje pochodzenie rzeczywiście ułatwiło mi aklimatyzację, powróciłam do rodziny.

Halówka nie jest dla ciebie czymś nowym i trener Waldemar Kawka nie jest ci obcy.Dokładnie. Grałam kiedyś, w zasadzie zaczynałam od siatkówki halowej, jednak minęło 6 lat od moich ostatnich występów. Trener Kawka nie jest mi obcy, ponieważ prowadził naszą drużynę „za moich czasów halowych" (uśmiech).

Ciężko było podjąć decyzję o rozstaniu z plażówką?

Każda decyzja o rozstaniu z czymś, co wykonywało się przez tyle lat, wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami i poniekąd z żalem. Tak samo 6 lat temu było mi ciężko opuszczać halę. Jednak nigdy nie żałowałam swoich decyzji i tej też nie żałuje. Lubię nowe wyzwania. Cieszę się, że dostałam możliwość powrotu do Dąbrowy Górniczej.

PlusLiga ruszyła pełną parą. Zajmujecie wysoką pozycję w tabeli. Do niedawna byłyście liderkami. Lepszego początku nie można sobie wymarzyć.

Można uważać początek za udany. Na pięć spotkań wygrałyśmy cztery (uśmiech). Myślę, że ta przerwa listopadowa jeszcze bardziej nam pomoże, by się zgrać jak najlepiej, by utrzymać nasz poziom gry.

Macie jakiś plan na ten sezon? Jest wyznaczona granica minimum albo maksimum? Co chcecie osiągnąć?

Myślę, że planem na pewno jest gra o medale i fajnie by było go zdobyć. W każdym kolorze sprawi nam ogromną radość i spełni nasze oczekiwania, co do tego sezonu. Walczymy o najwyższe cele i robimy wszystko, by je zrealizować.

Na meczach ligowych na trybunach można zobaczyć nie tylko kibiców, ale i trenera kadry narodowej. Zresztą gra w drużynach ekstraligi daje takie przywileje, że można zagrać w reprezentacji Polski, jeśli będzie się miało udany sezon, oczywiście. Myślisz trochę o tej kwestii?

Gra w takim klubie to wielki prestiż i wiadomo, że chce się zrobić wszystko, żeby zostać zauważona przez innych. Ja jednak myślę, że przede mną długa droga, ponieważ jeszcze zostało u mnie parę nawyków do wyeliminowania. Ciągle przyzwyczajam się do zmiany dyscypliny, ale już jest coraz lepiej. Przede wszystkim czekam na swoją szansę, by załapać się do "12", bo jest nas czternaście, a nie jest łatwo, gdyż zespół jest bardzo wyrównany. Kiedy okaże się, że ją dostanę postaram się wykorzystać to jak najlepiej.

Z plażówki przeszłaś do halówki bardzo płynnie. Takim ostatnim turniejem na plaży były Stare Jabłonki. Od sierpnia zapowiadałaś, że zaczynasz treningi w hali. Wszystko potoczyło się dla ciebie tak, jak sobie zaplanowałaś? Nie odbiło się to w jakiś sposób na twoim zdrowiu?

Obawiałam się troszkę o moje stawy i kręgosłup, ponieważ na parkiecie już nie jest tak mięciutko jak na piasku. Ale jak się okazało, niepotrzebnie się martwiłam, bo z moim zdrowiem wszystko jest OK. Wiadomo, nie uniknie się małych urazów, ale to jest wpisane „w zawód" (uśmiech). Jedynie na co mogłam narzekać w sezonie przygotowawczym to ogromne siniaki na biodrach, łokciach i kolanach. Wynikały one bardziej mojego przyzwyczajenia do miękkiego podłoża (uśmiech).

* rozmawiała Joanna Piskorska
* cały wywiad w serwisie siatka.sport24.pl

źródło: siatka.sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved