Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga dolnośląska kobiet: Tukan Iwiny pokonał lidera

III liga dolnośląska kobiet: Tukan Iwiny pokonał lidera

W czwartej kolejce dolnośląskiej grupy III ligi kobiet we wszystkich spotkaniach padły jednoznaczne wyniki.W najciekawszym meczu Tukan Iwiny pokonał 3:0 lidera tabeli, Sobieskiego Oława. Po czterech kolejkach na czele tabeli nadal zawodniczki z Oławy.

Pojedynek KS Korony Sulików z SL Salos RP Nowa Ruda zakończył się pewnym zwycięstwem przyjezdnych, które nie straciły nawet seta. Taki sam rezultat padł w pojedynku pomiędzy KS KUS KUS Kamienna Góra a KS Olimpią Jawor. W tym przypadku również górą była ekipa gości. Zaledwie trzy partie rozegrano też w Tomaszowie Bolesławieckim, gdzie UKS Tukan Iwiny podejmował lidera tabeli – MGLKS Sobieskiego Oława.

Oba zespoły wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. Początek seta otwierającego ten pojedynek był bardzo wyrównany, akcje toczyły się punkt za punkt. Tę wymianę ciosów przerwały zawodniczki z Oławy, które w dużej mierze dzięki dobremu serwisowi, zdobyły trzy punkty z rzędu i w ten sposób odskoczyły rywalkom na dość bezpieczny dystans. Gospodynie szybko odrobiły starty doprowadzając do remisu po 7. Po chwili jednak, znów trzy oczka przewagi były po stronie siatkarek Sobieskiego. Iwinianki jeszcze kilkakrotnie w tej partii musiały gonić przeciwniczki. W końcu jednak, przy stanie 15:12 dla przyjezdnych, drużyna Tukana zdobyła siedem punktów z rzędu i po raz pierwszy w tej odsłonie objęła prowadzenie. Jak się okazało nie oddała go już do końca tej partii. Oławianki zaczęły popełniać błędy, w ich szeregi wkradła się nerwowość. W przeciwieństwie do miejscowych, nie były w stanie odrobić start. UKS zwyciężył do 20.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły iwinianki, szybko wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (4:1). W kolejnych akcjach Tukan nadal powiększał przewagę, zdobywając kolejne cztery oczka. Ich rywalki w tym czasie na swoim koncie zapisały tylko trzy punkty, w tym dwa zdobyte po błędzie gospodyń. Oławianki nie poddawały się jednak. Kilka udanych ataków ze skrzydła i skuteczny blok pozwoliły im zniwelować stratę do zaledwie jednego oczka. Wydawało się, że gra w końcu się wyrówna, ale gospodynie zdobywały kolejne punkty, bez większych problemów przedzierając się przez blok przeciwniczek. W zespole Sobieskiego znów zaczęło szwankować przyjęcie. Ich rozgrywająca musiała sporo nabiegać się za piłką i ciężko im było wyprowadzić udane ataki. Kolejne pomyłki w odbiorze sprawiły, że miejscowe szybko powiększyły przewagę do sześciu oczek (17:11). Iwinianki spokojnie „dowiozły" prowadzenie do końca partii. Zawodniczki z Oławy były w stanie rozegrać jedynie pojedyncze, skuteczne akcje, przegrywając ostatecznie 16:25. Drużyna Tukana była coraz bliższa triumfu w całym spotkaniu.
W kolejnej, decydującej odsłonie siatkarki Tukana nadal nie spuszczały z tonu. Kilka udanych ataków oraz błędy po stronie rywalek sprawiły, że iwnianki szybko uzyskały znaczne prowadzenie (9:3). Zawodniczki z Oławy sprawiały wrażanie, jakby pogodziły się już z porażką. Choć w połowie seta otrząsnęły się na chwilę i były w stanie prowadzić z gospodyniami wyrównaną walkę, na niewiele się to zdało. W kolejnych akcjach znów oddawały punkty prawie za darmo, przekreślając tym samym szansę na dobry wynik w tym meczu. Mimo, że w końcówce partii ekipa Sobieskiego odrobił kilka oczek, nie był już w stanie odwrócić losów tego pojedynku. Tukan wygrał tę odsłonę do 18 i całe spotkanie 3:0.

Po czterech kolejkach na czele tabeli nadal znajduje się drużyna z Oławy. Tuż za nią plasują się Olimpia Jawor oraz Tukan Iwiny, ale te zespoły, po wycofaniu się z rozgrywek drużyny Volley Bolesławiec, mają na swoim koncie o jedno rozegrane spotkanie mniej niż lider.