Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Tylko Avia Świdnik z kompletem punktów

II liga M: Tylko Avia Świdnik z kompletem punktów

Tylko siatkarze Avii Świdnik mogą się cieszyć z kompletu punktów w rozgrywkach II ligi mężczyzn. W swoich grupach prowadzą też zespoły Krispolu i Campera. Najbardziej zacięta jest rywalizacja w grupie drugiej, której przewodzi TS Volley Rybnik.

40:38 – to wynik pierwszej odsłony meczu Orła Międzyrzecz z Morzem Bałtyk Szczecin w 6. kolejce grupy pierwszej II ligi siatkarzy. Gospodarze wykorzystali dopiero dziewiątą piłkę setową, a inauguracyjna partia tego spotkania trwała aż 44 minuty! Cały pojedynek był bardzo zacięty i zakończył się trzecim zwycięstwem w tym sezonie gospodarzy, a dopiero pierwszą porażką drużyny ze Szczecina.

Przegrana w Międzyrzeczu kosztowała siatkarzy Morza pozycję lidera. Po gładkiej wygranej 3:0 nad Olimpią Sulęcin na czoło grupy pierwszej wysunął się Krispol Września. – Każdy punkt będzie nas cieszył. Przeciwko Krispolowi chcemy grać swoją siatkówkę, która dotąd okazywała się skuteczna – przekonywał na kwadrans przed pojedynkiem trener Olimpii, Łukasz Chajec. Niestety dla jego zespołu, po trwającym zaledwie 75 minut meczu goście wrócili do Sulęcina bez wygranego seta i bez punktu do ligowej tabeli.

Kolejne zwycięstwa odniosły również dwa inne kluby z Wielkopolski. W Poznaniu, AZS UAM pokonał akademików z Zielonej Góry 3:1. W Kaliszu, miejscowy MKS wymęczył po pięciosetowym pojedynku zwycięstwo z Sobieskim Żagań. Nadal bez punktu i bez wygranego seta w rozgrywkach pozostają siatkarze LO MS Świnoujście, którzy tym razem ulegli na własnym parkiecie Bzurze Ozorków.

Bardzo zacięta jest rywalizacja o fotel lidera w grupie drugiej II ligi mężczyzn. Aż cztery zespoły zgromadziły w siedmiu kolejkach ligowych po 16 punktów – Volley Rybnik, Gwardia Wrocław, SMS PZPS I Spała i AZS Rafako Racibórz. W 7. kolejce spotkań dwa z nich spotkały się w bezpośrednim pojedynku. Uczniowie ze Spały przegrali po bardzo zaciętym meczu z siatkarzami z Raciborza.

Zwycięstwa za trzy punkty odniosły dwa pozostałe zespoły z czołówki tabeli. Wrocławska Gwardia wygrała 3:1 z Victorią Wałbrzych, a nowi liderzy z Rybnika w takim samym stosunku pokonali w Głochołazach miejscową Juvenię. – Jeśli każdy z zawodników poprawi jeszcze o 5% poszczególne elementy gry, to będziemy się prezentować poprawnie jako całość drużyny – mówił z kolei po wygranym 3:0 meczu ze Spodkiem Katowice, trener Kęczanina Kęty – Marek Błasiak.

W pozostałych dwóch pojedynkach 7. kolejki w tej grupie, drugi zespół SMS PZPS Spała przegrał z Delic-Polem Częstochowa 2:3, a Czarni Rząśnia pewnie pokonali 3:0 AZS Politechnikę Opolską.

Szóstą wygraną na swoim koncie zanotowali liderzy grupy trzeciej II ligi mężczyzn, siatkarze Campera. Wyszkowianie bez większych problemów pokonali 3:0 AZS UWM II Olsztyn. Wygrał również wicelider – Czarni. Radomianie równie gładko pokonali 3:0 Centrum Augustów. – Z takimi zespołami jak Centrum powinniśmy wygrywać, ale także nie tracić w nich setów. Staramy się wykorzystywać takie pojedynki do zgrywania się i układania naszej gry – mówił zadowolony ze zwycięstwa zawodnik gospodarzy, Grzegorz Szumielewicz.

Piąte zwycięstwo w sezonie odnieśli siatkarze Żyrardowianki Żyrardów, którzy po bardzo zaciętym pojedynku pokonali 3:2 Zawkrze Mława. W decydującym secie gospodarze tego meczu wygrali na przewagi 20:18, choć w pewnym momencie to goście prowadzili 16:15. Żyrardowianie tracą w ligowej tabeli punkt do Pronaru Parkiet Hajnówka, który w miniony weekend pokonał w Garwolinie 3:1 miejscową Wilgę.

W derbach Warszawy, MOS Wola przegrał 1:3 z AZS-em Uniwersytet. To już piąta przegrana MOS-u w tym sezonie. – Musimy jak najszybciej znaleźć przyczynę takiej gry, choć nie wydaje mi się, żeby leżała ona w umiejętnościach zawodników. Chodzi bardziej o podejście do meczu i chęć do walki – powiedział rozczarowany trener gospodarzy Krzysztof Wójcik, którego podopieczni po tej porażce plasują się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Od wygranej do wygranej kroczą w tym sezonie siatkarze Avii Świdnik. W meczu 6. kolejki grupy czwartej bez problemów pokonali 3:0 Błękitnych Ropczyce, a wyrównana walka toczyła się tylko w trzecim secie, zakończonym po myśli gospodarzy wynikiem 26:24. Depczący im po piętach w ligowej tabeli siatkarze AKS Rzeszów, również odnotowali w miniony weekend zwycięstwo. Rzeszowianie pokonali 3:1 w Kielcach miejscowy AZS Politechnikę Świętokrzyską Fart II.

Pozostałe trzy mecze w grupie czwartej kończyły się identycznymi wynikami. W każdym z nich wygrywali gospodarze w stosunku 3:1. Trzy punkty pozostały m.in. w Strzyżowie, gdzie Wisłok wygrał z Contimaxem MOSiR Bochnia. Zadowoleni mogą być też kibice w Krośnie. Miejscowe Karpaty odprawiły z kwitkiem siatkarzy STS Skarżysko-Kamienna. W ostatnim pojedynku 6. kolejki, Wawel zainkasował komplet punktów wygrywając pojedynek z AZS Politechniką Lubelską.