Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Joker wygrał z Czarnymi Słupsk, ale przegrał z Zawiszą

II liga K: Joker wygrał z Czarnymi Słupsk, ale przegrał z Zawiszą

fot. archiwum

Nie było niespodzianki w meczu 7. kolejki II ligi w Świeciu. Joker tradycyjnie pokonał Czarnych Słupsk. W niedzielę jednak musiał uznać wyższość Zawiszy Sulechów, który traci do lidera już tylko trzy punkty, mając da mecze rozegrane mniej.

W związku z niedzielnym meczem z Zawiszą Sulechów w sobotę świecianki miały stracić jak najmniej sił. Trener Andrzej Nadolny często dokonywał zmian oszczędzając swoje liderki. W wyjściowej szóstce niespodziewanie znalazła się Zuzanna Gapińska w miejsce Izabeli Hohn. Joker jeszcze nigdy nie przegrał z Czarnymi i tradycji stało się zadość. Emocje były tylko w inauguracyjnej partii. Trochę na własne życzenie gospodyń, które popsuły 9 zagrywek. Słupszczanki trzymały się do wyniku 16:15 dla Jokera. Później popełniły zbyt wiele prostych błędów oddając punkty za darmo. W tej części gry najskuteczniejszą jokerką była Anna Hohn, która praktycznie nie myliła się w ataku.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale od stanu 12:11 świecianki zaczęły budować coraz większą przewagę. Momentalnie zrobiło się 20:12. Przyjezdne miały problem w przyjęciu. Świetnie w drużynie ze Świecia zagrywała i atakowała Hanna Łukasiewicz. Regularnie punktowały także Izabela Hohn i Żaneta Hajne. W zespole Czarnych dobrze spisywała się w ataku jedynie Magda Kluza. Trzecia partia to już całkowita dominacja świecianek. Skutecznie atakowały Hanna Łukasiewicz, Anna Hohn i Izabela Cieśnik. Atutem Jokera była mocna zagrywka

Joker/Mekro Świecie – Czarni Słupsk 3:0
(25:20, 25:13, 25:11)Składy zespołow:
Joker: Wojciechowska, A. Hohn, Hajne, Cieśnik, Mirosław, Gapińska, Święcicka (libero) oraz Wenerska, Nowak, I. Hohn, Łukasiewicz Glama (libero)
Czarni: Korczak, Przybyszewska, Miklasińska, Janowczyk, Cupisz, Kluza, Kiel (libero) oraz Urbańska, Ilukowicz, Kolesińska i Bydołek

W niedzielę siatkarki ze Świecia i Sulechowa stworzyły wspaniałe widowisko, w którym było wiele emocji, znakomitych akcji w obronie i ataku. Już inauguracyjna partia rozgrzała kibiców. Od początku trwała walka punkt za punkt. Żadnej stronie nie udało się uzyskać więcej niż dwa "oczka" przewagi. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale częściej na nim były jokerki. One też w końcówce zachowały więcej zimnej krwi. Przy remisie 23:23 skutecznie blok rywalek obiła Izabela Hohn, a następnie świecianki zatrzymały atak Katarzyny Lubery.

Początek drugiej partii to udane ataki starszej siostry Hohn i Joker prowadził 3:0. Trener Zawiszy Marek Mierzwiński natychmiast wykorzystał przysługujący mu czas. Dał on efekt, bo sulechowianki odrobiły straty i później do remisu 15:15 trwała wymiana ciosów. Po stronie gości szalały w ataku Olga Butt-Hussaim i Małgorzata Wojdyło , z kolei wśród świecianek punktowały Izy Hohn i Cieśnik oraz Żaneta Hajne. Końcówka należała do Zawiszy, który przy jednym ustawieniu uzyskał czteropunktowe prowadzenie (20:16) i nie oddał go do końca. Dwa decydujące ataki przeprowadziła Marta Szymon.

Trzeci i czwarty set to już dominacja siatkarek z Sulechowa. Spisywały się ona w każdym elemencie lepiej od gospodyń. Imponowały zwłaszcza w obronie i na siatce. W ataku wciąż rzadko myliła się Olga Butt-Hussaim. Rozkręciła się Paulina Chojnacka. Dobrze rozgrywała doświadczona Białorusinka Olga Owczynnikowa. Trener miejscowych Andrzej Nadolny dokonywał częstych zmian, ale nie odmieniły one losu spotkania. Jokerki popełniały coraz więcej błędów indywidualnych. W trzeciej secie zdobyły tylko 13 punktów, a w czwartej 16 broniąc trzy piłki meczowe.

Joker/Mekro Świecie – Zawisza Sulechów 1:3
(25:23, 22:25, 13:25, 16:25)

Składy zespołów:
Joker: Wenerska, A. Hohn, Łukasiewicz, Mirosław, Cieśnik, I. Hohn, Święcicka (libero) oraz Hajne, Wojciechowska, Nowak, Pauka i Glama (libero)
Zawisza: Wodrowska, Butt-Hussaim, Lubera, Gwiżdż, Szymon, Wojdyło, Dołżańska (libero) oraz Owczynnikowa, Chojnacka i Kotarska

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi kobiet

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved