Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Akademiczki Politechniki Warszawskiej lepsze od ŁMLKS-u

II liga K: Akademiczki Politechniki Warszawskiej lepsze od ŁMLKS-u

Po raz piąty w tym sezonie wygrały podopieczne Roberta Strzałkowskiego w rozgrywkach II ligi kobiet. Tym razem, na własnym parkiecie zespół AZS-u Politechnika Warszawska pokonał 3:1 ekipę ŁMLKS Łask.

Nie bez kłopotów podszedł warszawski zespół do meczu z ŁMLKS-em Łask. Robert Strzałkowski jeszcze na 48 godzin przed spotkaniem nie miał do dyspozycji rozgrywającej. Magdalena Bojko w minionym tygodniu podkręciła kostkę, a Sylwia Pilarek zmaga się z kontuzją mięśnia brzuchatego łydki. Ostatecznie w sobotę zagrała ta pierwsza, wznawiając treningi dopiero w piątek. Dodatkowo przed meczem przeziębienia nabawiła się Marta Mansfeld. Problemy kadrowe nie przeszkodziły miejscowym na nadspodziewanie łatwe zwycięstwo w pierwszym secie. Na skrzydle niemal bezbłędna była Magdalena Sibiga, na środku solidnie prezentowała się Marta Piekut. Podopieczne Bogdana Lipowskiego miały spore problemy ze skończeniem ataku, co bezpośrednio przełożyło się na wynik. Akademiczki ze stolicy pewnie wygrały pierwszą odsłonę meczu 25:13.

Role zupełnie odwróciły się w drugiej partii. Przyjezdne zagrały zdecydowanie odważniej i przede wszystkim skuteczniej, czego nie można było powiedzieć o warszawiankach, które poprzez szkolne błędy seriami oddawały punkty rywalkom. W połowie seta zarysowała się lekka przewaga ŁMLKS-u, która w decydujących momentach wynosiła cztery punkty (25:21). Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Ataki Politechniki z łatwością były podbijane przez ekipę gości, która bardzo szybko wyszła na pięciopunktowe prowadzenie. Przy stanie 7:2 dla ŁMLKS-u o czas poprosił szkoleniowiec stołecznych. Ostra reprymenda Roberta Strzałkowskiego motywująco podziałała na zespół Politechniki, który do końca seta oddał łaskankom tylko siedem oczek.

Po wysoko przegranym secie podopieczne Bogdana Lipowskiego nie były w stanie podnieść rękawicy. Na boisku całkowicie oddały pole miejscowym, które od pierwszej od ostatniej piłki kontrolowały przebieg tej odsłony meczu.

Imtech AZS Politechnika Warszawska – ŁMLKS Łask 3:1
(25:13, 21:25, 25:14, 25:13)