Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Podsumowanie 5. kolejki I ligi kobiet

Podsumowanie 5. kolejki I ligi kobiet

Piąta kolejka rozgrywek na zapleczu PlusLigi Kobiet odbyła się pod znakiem pojedynku na szczycie, gdzie Legionovia Legionowo pokonała Chemika Police. Niespodzianką jednak była na pewno druga porażka z rzędy ekipy z Murowanej Gośliny.

Hitem piątej serii spotkań niewątpliwie było spotkanie dwóch niepokonanych dotąd drużyn, Legionovii Legionowo i Chemika Police. Po tym meczu miano zespołu bez porażki dzierży już tylko Legionovia, która pokonała drużynę Mariusza Bujka w trzech setach. Wynik pokazuje, że było to bardzo pewne zwycięstwo, ale tak naprawdę na boisku trwała zacięta walka i emocji naprawdę nie brakowało. Legionovia przystąpiła do tego meczu osłabiona brakiem  Plebanek, Łunkiewicz i Gierak, ale trzy punkty zostały w Legionowie i miejscowy zespół umocnił sie na pozycji lidera.

Do niespodzianki na pewno doszło w Murowanej Goślinie, gdzie podopieczne Krzysztofa Janczaka przegrały z łapiącymi wyraźnie swój rytm po nieudanym początku sezonu siatkarkami z akademickiej ekipy z Krakowa. Prowadzone przez Tomasza Klocka krakowianki wyjechały z Murowanej Gośliny z trzema punktami, chociaż na początku nie było tak wesoło patrząc perspektywy krakowskiej drużyny, bowiem to KS Piecobiogaz Murowana Goślina objęła prowadzenie 1:0, po grze na przewagi. Dwie kolejne partie po ciężkiej walce wygrał zespół Tomasza Klocka, który w czwartym secie poszedł za ciosem i wręcz wypunktował przeciwnika. To była druga porażka Murowanej Gośliny z rzędu i drugie zwyciestwo Armatury Elitesek AZS UE Kraków.

Silesia Volley podobnie, jak zespół z Krakowa niezbyt udanie weszła w sezon przegrywając dwa pierwsze mecze, ale w piątej kolejce odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując beniaminka, Gaudię Trzebnica. Ekipa Sebastiana Michalaka wygrała w trzech setach, ale na pewno nie może powiedzieć, że było to łatwo odniesione zwycięstwo. W pierwszych dwóch setach zespół prowadzony przez Jarosława Bodysa zdobył 21 punktów, ale niekorzystny dla nich wynik na pewno nie zdeprymował beniaminka, który w trzeciej partii postawił wszystko na jedną kartę i przegrał dopiero po grze na przewagi. Gaudia jak dotąd ma na swoim koncie tylko jedno ligowe zwycięstwo.

Kolejną porażkę zanotowały na swoim koncie siatkarki sosnowieckiego SMS. ,,Uczennice" co prawda urwały seta wyżej notowanemu AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne trenera Romana Murdzy gładko wygrały dwa pierwsze sety. Trzecia partuia została jednak zdominowana przez sosnowiczanki, które wygrały dość pewnie wykorzystujac chwile słabości rywalek. KSZO jednak nie zamierzało dopuścić do tie-breaka i w pełni zmobilizowane przystąpiło do czwartego seta i wyjechało z Sosnowca z kompletem punktów awansując tym samym na drugie miejsce w tabeli.

Bardzo dobrze w tym sezonie poczynają sobie też siatkarki Jadaru AZS Politechniki Radomskiej. W piątej kolejce podopieczne Jacka Skroka bez straty seta pokonały osłabioną kontuzjami Spartę Warszawa. Podopieczne Tomasza Kamudy walczyły bardzo dzielnie, ale trzy punkty pojechały do Radomia, chociaz wyniki poszczególnych partii pokazują, że walki na boisku nie brakowało. Radomianki po tym meczu awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

Pierwszy set spotkania Jedynki Aleksandrów Łódzki z PLKS Pszczyna kazał sądzić, że będzie to szybkie spotkanie, bowiem gospodynie wręcz zmiotły podopieczne Dariusza Luksa z parkietu. Nie zrobiło to jednak na nich większego wrażenia, bowiem wygrały partię drugą wyrównujac stan meczu. Dwie kolejne partie, chociaż walki nie brakowało padły łupem Jedynki, która tym samym zdobyłą trzy kolejne punkty do ligowej tabeli. Pszczynianki natomiast nadal pozostają bez zwycięstwa i zdobyczy punktowej.

Po pięciu kolejkach liderem jest nadal niepokonana Legionovia Legionowo, z czternastoma punktami. Tuż za nią plasują się zespoły z Ostrowca, Polic i Radomia. Tabelę zamykają ekipy z Trzebnicy, Sosnowca i Pszczyny.