Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Bełchatowianie znaleźli pogromcę

Młoda Liga: Bełchatowianie znaleźli pogromcę

Po 6. kolejkach bełchatowianie wciąż zajmują fotel lidera Młodej Ligi, mimo iż nie mogą dłużej szczycić się mianem ekipy niepokonanej. Pasmo porażek przerwali zaś ubiegłoroczni triumfatorzy rozgrywek, dzięki czemu opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Kielczanie w szóstej kolejce Młodej Ligi musieli uznać wyższość jastrzębian. Gospodarze co prawda prowadzili w całym spotkaniu już 2:1, lecz przyjezdni w czwartej partii wyraźnie nabrali ochoty do walki i dosłownie „wbili w parkiet” swych rywali. Jastrzębscy siatkarze kontynuowali swą dobrą grę także w tie-breaku, z którego rozstrzygnięciem na swoją korzyść mieli jednak niemałe problemy.

Fart Kielce – Jastrzębski Węgiel 2:3
(22:25, 25:17, 25:17, 16:25, 12:15)

Młodzi bełchatowianie nie mogą dłużej szczycić się mianem drużyny niepokonanej, znaleźli bowiem swojego pogromcę, którym okazał się być zespół z Bydgoszczy. Bydgoszczanie triumfowali dopiero w tie-breaku, lecz mieli szanse zakończyć spotkanie już w trzech setach. Proste błędy własne popełniane przez gości oraz determinacja i wola walki bełchatowskich zawodników spowodowały jednak iż konieczne było rozegranie pięciu partii. Tie-break dla przyjezdnych okazał się  zwyczajną formalnością, gdyż od pierwszych jego akcji kontrolowali przebieg gry, pewnie go zwyciężając.

PGE Skra Bełchatów – Delecta Bydgoszcz 2:3
(18:25, 27:29, 27:25, 25:17, 10:15)

Pasmo czterech porażek z rzędu przerwali ubiegłoroczni triumfatorzy Młodej Ligi, pokonując siatkarzy spod Jasnej Góry. Młodzi rzeszowianie zaprezentowali się nieporównywalnie lepiej od swoich starszych kolegów i potrzebowali zaledwie trzech partii, by rozprawić się z częstochowianami. Zwycięstwo to dało awans miejscowym z ostatniej na ósmą pozycję w tabeli.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0
(25:18, 25:23, 25:22)

Po dwóch dość pewnie zwyciężonych setach gdańszczanie mieli sporo problemów z postawieniem przysłowiowej kropki nad i w trzecim. Była to najbardziej wyrównana i zacięta z partii, olsztynianie bowiem przystąpili do ofensywy i dzielnie walczyli o wywiezienie jakichkolwiek punków z Gdańska. Gospodarze jednak nie dopuścili do przedłużenia spotkania i w końcówce zachowali więcej zimnej krwi, czemu zawdzięczają swe zwycięstwo.
Porażka z gdańszczanami zepchnęła olsztynian na ostatniej miejsce w tabeli.

Lotos Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:20, 25:21, 25:23)

Po dość wyrównanej premierowej odsłonie spotkania w kolejnych dwóch kędzierzynianie nie dali najmniejszych szans swoim przeciwnikom z Warszawy. Gospodarze byli znakomicie dysponowani zarówno w polu serwisowym, jak i na siatce, na co recepty nie potrafili znaleźć stołeczni siatkarze. Niemal natychmiast znalazło to odzwierciedlenie w wyniku spotkania, które padło łatwym łupem kędzierzyńskich zawodników.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:23, 25:16, 25:16)