Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marek Mierzwiński: Robić swoje i wygrywać kolejne mecze

Marek Mierzwiński: Robić swoje i wygrywać kolejne mecze

Zawisza Sulechów odniósł kolejne zwycięstwo w lidze. Tym razem w czterosetowym pojedynku pokonał dotychczasowego lidera tabeli Jokera Świecie. - Dziewczyny grały uważnie i konsekwentnie - mówił po spotkaniu trener Marek Mierzwiński.

Szkoleniowiec lubuskiego zespołu przyznał, że pierwsza partia mogła być wygrana przez jego zespół. – Pierwszego seta jakbyśmy grali troszeczkę uważniej to też mogliśmy wygrać. W końcówce przy stanie bodajże 20:20 zepsuliśmy trzy zagrywki pod rząd i to się niestety zemściło i przegraliśmy tego seta do 23. Druga odsłona spotkania była już znacznie lepsza w wykonaniu sulechowskich siatkarek. – Dziewczyny grały bardzo dobrze, z każdą udaną akcją coraz spokojniej. Podejrzewam, że stres troszeczkę schodził. W drugim secie wygraliśmy trochę nie powiem na przewagi, ale do 22. Jeszcze Joker starał się stawiać opór. Dwie ostatnie partie spotkania to już dominacja zawodniczek Marka Mierzwińskiego. – W trzecim i w czwartym secie to w zasadzie graliśmy do jednej bramki. Joker już opuścił ręce. Praktycznie w każdym elemencie byliśmy lepsi więc siłą rzeczy wygrać musieliśmy. Dziewczyny grały uważnie, bardzo konsekwentnie i trzeba je za to pochwalić.

Trener Marek Mierzwiński podkreślił, że pierwsze pojedynki w lidze były w wykonaniu jego podopiecznych nie najlepsze, ale wygrane. W pojedynku z liderem tabeli zawiszanki zagrały już bardzo dobrze. – Ostatnio zagraliśmy średnio. Wygraliśmy łatwo 3:0, ale przy średniej grze. W tym pojedynku zagraliśmy dobrze, momentami bardzo dobrze. Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Trener sulechowianek studzi jednak emocje po kolejnej wygranej. – Cieszyć się należy, ale nie warto dmuchać balonu bo jest to dopiero początek sezonu. Sezon jest długi, jest jeszcze play-off i jakby się udało to jeszcze mecze grupy finałowej. Także nie ma co pompować balonu jak już powiedziałem. Trzeba spokojnie robić swoje, starać się wygrywać kolejne mecze. Te które będzie się udawać wygrywać, to będziemy myśleć coraz bardziej pozytywnie. Na razie gasiłbym entuzjazm. Szkoleniowiec liczy na kolejne dobre pojedynki i punkty do ligowej tabeli. – Oczywiście bardzo się cieszymy i liczymy na kolejne zwycięstwa, bo ta gra nam się coraz fajniej układa. Jesteśmy dobrej myśli – zakończył Marek Mierzwiński.

Kolejny pojedynek ligowy Zawisza Sulechów rozegra na wyjeździe z Sokołem Mogilno.

źródło: inf. własna, Radio Zachód