Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Niemczyk o dotychczasowych kolejkach PlusLigi Kobiet

Małgorzata Niemczyk o dotychczasowych kolejkach PlusLigi Kobiet

fot. archiwum

PlusLiga Kobiet nabiera coraz większego rozpędu, za nami już pięć kolejek. - Zespoły są bez formy, zawodniczki po jednym dobrym spotkaniu, w drugim grają katastrofalnie - mówi w rozmowie z ,,Przeglądem Sportowym" Małgorzata Niemczyk.

Co zdaniem byłej reprezentantki Polski jest powodem takich wahań formy poszczególnych zespołów? – Brak czasu na przygotowania i duże zmiany w składach odbiły się na postawie drużyn. Jedynym zespołem, który gra na razie bez wielkich wahań, jest Tauron Dąbrowa Górnicza. Pozostali faworyci na razie mają zbyt duże skoki formy – odpowiada krótko.

Ostatnio dość głośnym echem odbiły się zmiany w terminarzu spowodowane obowiązkami reprezentacyjnymi. Szczególnie głośno protestował Atom Trefl Sopot. – Sopocianki znalazły się w trudnej sytuacji, bo aż pięć z nich wyjechało walczyć o olimpijskie przepustki. Dodatkowo klub nie jest właścicielem hali i zmiany w terminarzu bardzo utrudniają organizację meczu. Rozumiem to, ale wiele razy mówiłam już, że interes reprezentacji Polski jest nadrzędny. Tu nie ma wyjścia – wszystko trzeba podporządkować drużynie narodowej, nawet jeśli kluby na tym ucierpią. Jeśli jakiś zespół z ligi odniesie sukces, to wzrośnie liczba kibiców w jednym mieście. Jeśli medal zdobędzie reprezentacja Polski, przełoży się to na koniunkturę w całym kraju – mówi Niemczyk, podkreślając, jak istotne dla polskiej siatkówki są sukcesy reprezentacji Polski.

Małgorzata Niemczyk na dzień dzisiejszy nie jest optymistką, jeżeli chodzi o sukcesy polskich żeńskich klubów w europejskich pucharach. – Na szczęście w tej chwili czeka nas przerwa w rozgrywkach i trenerzy mogą popracować nad tym, co szwankuje. Od 11 lat czekamy na awans żeńskiego zespołu do Final Four Ligi Mistrzyń. To stanowczo za długo. Czasami odnoszę wrażenie, że niektórym bardziej zależy na sukcesie w lidze niż w europejskich pucharach, gdzie drużyny nie walczą z tak wielką wolą zwycięstwa. Nie wiem, czemu tak się dzieje. Nie rozumiem tego – mówi była siatkarka, a obecnie poseł elekt.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved