Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Obawiałem się tego meczu

Krzysztof Stelmach: Obawiałem się tego meczu

fot. archiwum

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na własnym boisku pokonała drużynę Politechniki Warszawskiej i wciąż pozostaje jedyną drużyną bez porażki w PlusLidze. Zdaniem obu trenerów o zwycięstwie wicemistrzów Polski zadecydował blok i skuteczna zagrywka.

Marcin Nowak (kapitan, AZS Politechnika Warszawska): Gratulacje dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Myślę, że w tym pojedynku ZAKSA od początku do końca kontrolowała grę, była lepszym zespołem. Cieszę się, że my mimo wszystko podjęliśmy walkę. W trzecim secie byliśmy blisko wygranej. Uważam, że w naszej drużynie jest duży potencjał. Sporo pracujemy, żeby grać coraz lepiej i ta gra faktycznie jest coraz lepsza.

Paweł Zagumny (kapitan, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle): – Zagraliśmy bardzo dobry mecz w bloku, bardzo mało psuliśmy zagrywek, także mecz mógł się podobać. Niestety, w trzecim secie stanęliśmy. Drużyna z Warszawy zaczęła mocniej zagrywać, było kilka asów i stąd wyrównana walka do samego końca.

Radosław Panas (trener, AZS Politechnika Warszawska): ZAKSA pokazała swoją wyższość. Nie przypadkowo jest na pierwszym miejscu w tabeli. Bardzo dobra gra, zagrywka, blok, obrona, to jest ich atut. Doświadczenie jest także wielkim atutem drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Moja drużyna dopiero nabiera tego doświadczenia.Krzysztof Stelmach (trener, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle): Dziękuję za gratulację. W tym spotkaniu pokazaliśmy wyższość nad przeciwnikiem w bloku. Wykonaliśmy piętnaście bloków, popełniliśmy w tym elemencie tylko cztery błędy oraz pięć błędów na zagrywce. Sądzę, że to był klucz do zwycięstwa. W pojedynku z Warszawą w każdym elemencie popełnialiśmy mało błędów. Cieszy mnie też fakt, że chłopcy w trzecim secie, w końcówce, gdy przegrywaliśmy czterem punktami, potrafili się zmobilizować i swoją dobrą grą wygrać seta. Jestem bardzo zadowolony z tego meczu, bo się go bardzo obawiałem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved