Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Akademicy z Poznania lepsi od zielonogórskich

II liga M: Akademicy z Poznania lepsi od zielonogórskich

W Poznaniu rozegrano jeden z meczów szóstej kolejki II ligi mężczyzn w grupie 1. Rozluźnienie i brak koncentracji sprawiły, że siatkarze AZS UAM Poznań stracili seta w meczu z AZS UZ Zielona Góra. Całe spotkanie wygrali jednak pewnie 3:1.

Różnicę pomiędzy obiema ekipami pokazała już pierwsza odsłona, w której wyrównana walka trwała zaledwie kilka minut. Od stanu 8:7 gospodarze wcisnęli "gaz do dechy" i rozgromili zielonogórzan aż 25:14. – Tak powinniśmy grać w każdym secie. Z tego fragmentu jestem najbardziej zadowolony – komentował później trener Damian Lisiecki. Szkoleniowiec poznańskiej drużyny – podobnie, jak tydzień temu w Żaganiu – znów pojawił się na boisku w roli libero, zastępując kontuzjowanego Krystiana Pachlińskiego. Zagrałem jako pogotowie ratunkowe i cieszę się, że oba te mecze wygraliśmy. Krystian powinien wznowić treningi w przyszłym tygodniu i być do mojej dyspozycji – mowił opiekun AZS UAM.

Po efektownym początku jego zespół wyszedł jednak na drugą odsłonę kompletnie zdekoncentrowany. Goście bez kompleksów podjęli za to ambitną walkę, a przy stanie 15:16 zdobyli pięć punktów z rzędu i pewnie później wygrali całą partię. – Po tym, co pokazali w pierwszym secie, nie spodziewaliśmy się, że postawią nam jakikolwiek opór. Tymczasem zamieniliśmy się rolami – przyznał kapitan gospodarzy Bartłomiej Wojnowski. Na szczęście poznaniacy nie popełnili tego samego błędu w następnych odsłonach. Na początku trzeciej kibice mogli obserwować niezwykle długą wymianę, w której siedem razy atakował Piotr Janiak. Akcję na korzyść AZS UAM zakończyło dopiero… dotknięcie siatki przez jednego z rywali. Zresztą w ekipie gości z biegiem czasu takie błędy zaczęły się zdarzać coraz częściej. Poznaniacy zdobywali punkty także po podwójnych odbiciach, piłkach "niesionych" czy atakach przeciwników w antenkę. To wszystko sprawiło, że trzeci i czwarty set zakończyły się ich przekonującymi zwycięstwami.

– Naprzeciw nas stanął zespół o mniejszych umiejętnościach, ale waleczny. Nie było nam łatwo. Ale myślę, że jeszcze odrobina pracy i zgrania i będziemy takie mecze wygrywać bez problemu – komentował środkowy akademików Kamil Karwowski. Dopóki nie ustabilizujemy tych wahań formy, nie będę zadowolony, choć oczywiście ze zwycięstwa się cieszę. Podobała mi się nasza gra w obronie i to, jak radziliśmy sobie z sytuacyjnymi piłkami. Reszta elementów szwankowała, stać nas na więcej – podsumował trener Lisiecki.

AZS UAM Poznań – AZS UZ Zielona Góra 3:1
(25:14, 19:25, 25:19, 25:15)

AZS UAM: Radomski, Wojnowski, Bukowski, Karwowski, Janiak, Murdzia, Lisiecki (libero) oraz Piórkowski, Górski.

* Autor tekstu: Szymon Ratajczak (wielkopolskisport.pl)