Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięstwo Energetyka na własnym parkiecie

II liga K: Zwycięstwo Energetyka na własnym parkiecie

W Poznaniu rozegrano jedno ze spotkań 7. kolejki II ligi kobiet. Energetyk rozgromił w pierwszym secie Sokoła Mogilno aż 25:6! W kolejnych odsłonach na parkiecie było już zdecydowanie więcej walki, ale i tak ostatecznie zespół gospodarzy zwyciężył 3:1.

Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Bukowskiej w inauguracyjnej partii przecierali oczy ze zdumienia. Zespół gospodarzy grał koncertowo i zdemolował swoje rywalki, pozwalając im zdobyć zaledwie sześć punktów! – Nie wiem co się z nami stało. Rozpoczęłyśmy mecz zmobilizowane, ale kilka piłek nam uciekło i wyszło, jak wyszło. Wynik mówi sam za siebie – komentowała Justyna Kulisch, która w poprzednim sezonie broniła barw Energetyka.

To właśnie ona i Roksana Brzóska dały się później najbardziej we znaki zawodniczkom gospodarzy. W kolejnych setach gra była bowiem już wyrównana i o powtórce z pierwszej odsłony nie mogło być mowy. Sokół odrobił straty między innymi dzięki wspomnianej wcześniej Brzósce, po której atakach drużyna gości objęła w drugim secie prowadzenie 14:10. – To bardzo dobra i perspektywiczna zawodniczka. Jeśli dalej będzie się tak rozwijała, to wróżę jej naprawdę wielką przyszłość – oceniała trenerka Energetyka Paulina Sus-Wędzonka. Co ciekawe, niewiele brakowało, by ta utalentowana siatkarka grała w… Poznaniu. W ostatniej chwili zdecydowała się jednak na Mogilno.

W dwóch kolejnych setach poznanianki jednak radziły sobie z nią już lepiej. Oba były zacięte i wyrównane, a przez długi czas Energetyk i Sokół szły "łeb w łeb". Nawet gdy jednej z ekip udawało się wypracować małą (2-3 punkty) przewagę, to szybko druga odrabiała straty. W trzeciej partii drużyna gospodarzy przegrywała 15:18, ale zdobyła cztery punkty z rzędu i już do końca nie oddała inicjatywy. W ostatniej odsłonie siatkarki z Poznania "uciekły" rywalkom wcześniej. W krótkim czasie z remisu 11:11 doprowadziły do stanu 16:12 i tej zaliczki już nie zmarnowały.

Za dużo robiłyśmy błędów własnych. "Podpalałyśmy się" na siatce, a dziewczyny z Poznania bardzo dobrze trzymały nas na bloku – oceniała Kulisch. – Ciężkie treningi i konsekwencja w grze robią swoje. Cieszy mnie wynik, ale też jestem bardzo zadowolona z gry – podsumowała z kolei Sus-Wędzonka.

Energetyk Poznań – Sokół Mogilno 3:1
(25:6, 20:25, 25;22, 25:19)

Energetyk: Bekas, Pleśnierowicz, Grzybulska, Konkolewska, Golak, Górecka, Święcioch (libero) oraz Paszczyk i Nowak.