Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: Gramy lepsze i gorsze mecze

Krzysztof Gierczyński: Gramy lepsze i gorsze mecze

fot. archiwum

Po porażce z Halkbankiem potwierdził się brak stabilnej formy częstochowian. - Najczęściej walczymy z własnymi słabościami zamiast z przeciwnikiem - mówił o grze zespołu Krzysztof Gierczyński. Teraz AZS czeka  powrót na ligowe parkiety i mecz z Resovią.

Bardzo dobry mecz z Zaksą, kilka dni później fatalny przeciwko Halkbankowi Ankara, jak to wytłumaczyć?

Krzysztof Gierczyński: Najczęściej walczymy z własnymi słabościami zamiast z przeciwnikiem. Jesteśmy w głębokim dołku, nasza dyspozycja faluje. Gramy lepsze i gorsze mecze, ale od dłuższego czasu nie możemy wygrać. W ostatnim z Halkbankiem Ankara nie wiedzieć czemu wypadliśmy słabo. A przecież kilka dni wcześniej walczyliśmy bardzo dobrze z Zaksą. Nie potrafiliśmy wygrać nawet tego seta, w którym wysoko prowadziliśmy. Rywale punkcik po punkciku odrabiali starty i wygrali końcówkę. Coś musimy z tym zrobić, bo dłużej tak być nie może.

Ryszard Bosek twierdzi, że na treningach pracujecie bardzo dobrze, ale podczas meczów strach was paraliżuje.– To fakt, że trening jest treningiem, a mecz meczem. Niektórzy zawodnicy na treningu w ogóle się nie mylą, a gdy trzeba grać o stawkę, mają związane nogi i ręce, i nic im nie wychodzi. Ale ja myślę, że w naszym przypadku nie chodzi o strach. Pracujemy tak samo jak w ubiegłym roku. Różnica jest taka, że wtedy potrafiliśmy to przełożyć na wyniki, a teraz nie. Naszej grze wyraźnie coś dolega i mam nadzieję, że Marek Kardos sprawdzi się w roli doktora i to wyleczy.

* rozmawiał Tadeusz Iwanicki
* więcej na gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved