Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięska seria Campera Wyszków trwa

II liga M: Zwycięska seria Campera Wyszków trwa

Siatkarze Campera kontynuują swą zwycięską serię. Tym razem na drodze wyszkowian stanęli akademicy z Olsztyna. Camper gładko w trzech setach rozprawił się z siatkarzami z Warmii. Tym samym podopieczni Piotra Szulca utrzymali prowadzenie w tabeli.

Przed meczem pomiędzy obiema drużynami wiele mówiło się o zwycięstwie akademików nad faworyzowaną ekipą Czarnych Radom. Siatkarze z Wyszkowa chcieli podtrzymać serię meczów bez straty seta. Po efektownych tryumfach nad drużynami Pronaru Hajnówka i AZS UW Warszawa, przyszła kolej na inny AZS tym razem z Olsztyna.

Premierową odsłonę fantastycznie rozpoczęli gospodarze, dzięki dobrej zagrywce Pawła Kaczorowskiego było 3:0 dla gospodarzy. Po asie serwisowym Macieja Alancewicza Camper prowadził 8:4. Gracze z Wyszkowa dzięki mocnej zagrywce mogli odrzucić od siatki akademików z Olsztyna. Przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji. Momentami zdarzały się im jednak przestoje, ich przewaga zmalała do 3 punktów kiedy zablokowany został Alancewicz, a Łukasz Kaczorowski uderzył w aut. Chwilę później rozgrywający Tomasz Walendzik uporządkował grę i Camper pewnie kroczył po zwycięstwo w tej partii. Po asie Pawła Kaczorowskiego było 20:14 dla zawodników Piotra Szulca. Gospodarze tej przewagi nie roztrwonili i wygrali seta 25:17.

Następny set okazał się najbardziej wyrównanym w meczu. Od początku toczyła się wyrównana walka. Po dwóch punktowych zagrywkach Macieja Szadkowskiego prowadzenie objęli goście 7:5. Gra podopiecznych Andrzeja Grygłowicza wyglądała znacznie lepiej, siatkarze Camper przez moment nie mogli znaleźć sposobu na skuteczną grę AZS. Czego nie mogli zrobić siatkarze Campera uczynili przyjezdni. Wyciągnęli pomocną dłoń do zespołu Campera popełniają błędy. Po ataku w aut Damiana Borucha był remis 13:13 i z przewagi olsztynian nic nie zostało. Kilka następnych akcji to walka punkt za punkt. Po bloku na Alancewiczu przy stanie 20:20 o czas poprosił Piotr Szulc. Przerwa nie wybiła z rytmu graczy z Olsztyna i dzielnie dotrzymywali oni kroku wyżej notowanym rywalom. Dopiero Maciej Alancewicz, a następnie Paweł Kaczorowski dali Camperowi zwycięstwo w tym secie. Bardzo wyrównany set, w którym dopiero pod sam koniec na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze 25:23 dla Campera.

Odsłonę numer trzy zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, seria zagrywek Kamila Obrębskiego sprawiła problemy Camperowi i to przyjezdni objęli prowadzenie 4:0. Kolejne akcje należały do Macieja Alancewicza, kapitan wyszkowskiego zespołu wyprowadził swój zespół z letargu. Na tablicy widniał remis po 4. Z biegiem czasu to siatkarze z Wyszkowa zdominowali grę. Po akcji kiedy ze skrzydła uderzał Paweł Kaczorowski gospodarze wyraźnie prowadzili 16:10. Wtedy Piotr Szulc dał szansę swym rezerwowym. Na parkiecie pojawił się Dominik Zalewski oraz Rafał Sędek. Miejscowi pewnie kroczyli po zwycięstwo w całym meczu. Seta zakończył Przemysław Gniewek wynikiem 25:19 dla Campera. Gospodarze wygrali już trzeci mecz z rzędu nie tracąc seta. Natomiast akademicy z Olsztyna po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Czarnymi Radom musieli przełknąć gorycz porażki. Teraz podopieczni Andrzeja Grygłowicza podejmą na własnym terenie zespół MOS Wola Warszawa. Lider grupy Camper pojedzie do Augustowa gdzie zmierzy się z beniaminkiem Centrum.

Camper Wyszków – AZS UWM II Olsztyn 3:0
(25:17, 25:23, 25:19)

Camper: Walendzik, Główczyński, Świerżewski, Alancewicz, P. Kaczorowski, Ł. Kaczorowski, Knasiecki (libero) oraz Gniewek, Sędek, Iliński, Zalewski i J. Obrębski (libero)
AZS: K. Obrębski, Kurmin, Przybylski, Szadkowski, Krzan, Boruch, Pichłacz (libero) oraz Mazek, Kowzowicz, Macyra i Nawrocki (libero)