Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wymęczona wygrana kaliszan

II liga M: Wymęczona wygrana kaliszan

W meczu szóstej kolejki podopieczni Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka pokonali ekipę WKS Arena Żagań 3:2. Zwycięstwo zawodnikom z Kalisza nie przyszło jednak łatwo, ponieważ „wojskowi" wysoko postawili poprzeczkę gospodarzom sobotniego meczu.

Pojedynek między ekipami z Kalisza i Żagania rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, ponieważ goście mieli kłopoty z dojazdem do Kalisza. Konfrontacja ta, miała także symboliczny wymiar, przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego jednego z kaliskich sponsorów – Przemysława Talbierza. Był on wielkim sympatykiem siatkówki.

Szczęście sprzyja lepszym, a w pojedynku z Areną Żagań, to kaliszanie byli zespołem lepszym i skuteczniejszym. Chociaż gospodarze przegrali premierową odsłonę 23:25, to w drugim akcie wyraźnie wygrali 25:16. Trzeci set rozpoczął się od dominacji drużyny z najstarszego miasta w Polsce, która objęła prowadzenie 7:4. Szkoleniowiec „wojskowych" musiał poprosić o czas (11:5), przerwa niewiele jednak wpłynęła na grę gości, którzy w dalszym ciągu nie potrafili przebić się przez kaliski blok. Kluczową rolę odegrała mocna zagrywka kaliszan, co znacznie ułatwiło im grę. Trener gości rotował składem, jednak nie przyniosło to żadnego efektu. „Wojskowi" przegrali trzeci akt 25:12. Czwarta partia miała już znacznie inny przebieg. Żagańscy zawodnicy uporządkowali grę, co szybko przyniosło efekt w postaci przewagi (20:13). Kaliszanie słabo zagrali w przyjęciu i w bloku, co musiało się skończyć sromotną porażką 25:16. Zgodnie z oczekiwaniami, piąty set przyniósł najwięcej emocji. Podopieczni Mariana Durleja szybko osiągnęli przewagę, której nie oddali do końca tie-breaka. Spotkanie zakończył atakiem z kontry Piotr Dłubała 15:8.

W spotkaniu z Kaliszem zaprezentowaliśmy się całkiem dobrze. Przegraliśmy ten pojedynek, ale udało nam się zdobyć jeden waży punkt. Nasza gra wygląda, coraz lepiej, ale wierzymy, że w końcu przełoży to się na wyniki. Nasze cele w tym sezonie to miejsca w przedziale od piątego do ósmego miejsca – stwierdził po meczu czołowy siatkarz Areny Żagań Wojciech Lis.

MKS Kalisz – WKS Arena Żagań 3:2
(23:25, 25:16, 25:12, 16:25, 15:8)

MKS Kalisz: Spychała, Makowski, Kowalewski, Porada, Kuna, Lipa, Odwarzny (libero) oraz Dłubała, Łazarowicz, Wroniecki, Borucki i Skadłubowicz
Arena Żagań: Milczarek, Śląski, Lis, Świerzewski, Grześkowiak, Matuszewski, Baugarten (libero) oraz Woźniak, Azarko, Tobys i Janusz