Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trzy punkty zostały w Krośnie

II liga M: Trzy punkty zostały w Krośnie

Do ciekawego starcia doszło w sobotę w Krośnie, gdzie miejscowy zespół PWSZ Karpaty podejmował drużynę STS Skarżysko-Kamienna. Górą w tym spotkaniu okazali się gospodarze, którzy po czterosetowym spotkaniu zgarnęli komplet punktów.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli goście, którzy umiejętnie wykorzystali nieskończone ataki gospodarzy i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (9:5). Znakomicie na siatce grali Damian Pilarczyk i Marcin Szumielewicz dzięki czemu STS powiększył przewagę do pięciu punktów (16:11). Wtedy jednak na zagrywce w zespole Karpat pojawił się Łukasz Ciupa. Po jego dobrej zagrywce i dwóch asach serwisowych na tablicy wyników widniał remis (16:16). Od tego czasu trwała walka punkt za punkt. W ataku skutecznie radził sobie Tomasz Gadzała, który zmienił słabiej spisującego się Patryka Laskowskiego. Końcówka seta należała do gospodarzy i to oni zwyciężyli tę partię 28:26. Seta zakończył asem serwisowym Przemysław Bryliński.

Druga partia przyniosła dwupunktowe prowadzenie zespołu gospodarzy (7:5) jednak błędy w ataku i polu zagrywki spowodowały, że to przyjezdni wyszli na prowadzenie (10:12). Od tego momentu zespół Karpat zabrał się do pracy i stopniowo powiększał przewagę nad zespołem gości. Na siatce znakomicie spisywał się krośnieński środkowy Paweł Pietraszko, który skutecznie atakował i blokował zagrania rywali. Zespół STS-u zaczął popełniać błędy i to gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tej partii 25:18.

Trzeci set spotkania miał bardzo nerwowy przebieg. Początkowo to zespół gości uzyskał kilkupunktową przewagę (11:7) jednak w końcówce zaczął przeważać zespół Karpat. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza do szczęśliwego końca dla gospodarzy (prowadzili już 22:19), do odrabiania strat zabrał się zespół ze Skarżyska-Kamiennej. Najpierw skuteczny atak Damiana Pilarczyka, później as serwisowy Marcina Szumielewicza i blok Patryka Akali doprowadził do wyrównania. Trener krośnieńskiej drużyny, Krzysztof Frączek, próbował ratować się podwójną zmianą jednak w tej partii ostatecznie górą byli goście, którzy zwyciężyli 25:23 i pozostali w grze.

Czwarta partia to już zdecydowana dominacja zespołu Karpat Krosno i wygrana, podobnie jak w drugiej odsłonie, 25:18. Na siatce bardzo dobrze radzili sobie Gadzała, Laskowski i Pietraszko, którym niestraszny był blok drużyny STS-u, głównie dzięki dobremu rozegraniu Jakuba Kośka. Po tej wygranej zespół Karpat awansował na drugie miejsce w tabeli grupy czwartej jednak aby się na nim utrzymać musi czekać na potknięcie drużyny AKS Rzeszów. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Tomasz Gadzała.

Karpaty Krosno – STS Skarżysko-Kamienna 3:1
(25:16, 25:18, 23:25, 25:18)

Karpaty: Kosiek, Książkiewicz, Pietraszko, Ciupa, Włodarczyk, Laskowski, Cabaj (libero) oraz Gadzała, Zygmunt, Golonka i Bryliński
STS: Akala, Kruk, Pilarczyk, Staniewski, Czekaj, Marcin Szumielewicz, Nieboj (libero) oraz Kurzdym, Brojek, Lisowski i Michał Szumielewicz