Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Krispol Września samodzielnym liderem grupy 1

II liga M: Krispol Września samodzielnym liderem grupy 1

Krispol Września bez straty seta pokonał Olimpię Sulęcin w kolejnym meczu II ligi siatkarzy. A ponieważ punkty stracił zespół Morza Szczecin, drużyna z Wrześni z szesnastoma punktami na koncie została nowym liderem rozgrywek grupy 1.

Można użyć stwierdzenia, że Krispol wrócił na pierwsze miejsce, bo zajmował je również po dwóch seriach spotkań. Teraz pomogło nie tylko zwycięstwo w sobotnim meczu, ale również strata punktów przez Morze w Międzyrzeczu. – O to mi i zawodnikom właśnie chodziło, żebyśmy jako lider pojechali do Szczecina w następnej kolejce – mówi trener ekipy z Wrześni Krzysztof Wójcik. Morze jest rewelacją rozgrywek, ale ma ciężką końcówkę pierwszej rundy, a w drugiej aż siedem razy zagra w roli gościa. Dlatego trzeba być ostrożnym z komentarzami. Na miano rewelacji zasłużyła również wcześniej Olimpia Sulęcin, u nas zagrała bardzo dobrze, ale jednak poległa. A to dlatego, że w naszej hali trzeba nam wręcz wyszarpać zwycięstwo. Tutaj zawsze przychodzi dużo osób i w takiej atmosferze nie gra się łatwo – dodaje.

W sobotę Krispol nie miał problemów w dwóch pierwszych setach. – Wtedy gra toczyła się pod nasze dyktando, mieliśmy wszystko pod kontrolą. Moi zawodnicy grali bardzo fajnie, byli skoncentrowani i wygrali pewnie – komentował szkoleniowiec gospodarzy. Problemy rozpoczęły się w trzeciej partii – Olimpia rozpoczęła od prowadzenia 6:0, potem było także 8:3. – Udało się jednak dogonić przeciwnika i w końcówce przechylić szalę na naszą korzyść. Dzięki temu oszczędziliśmy nerwów sobie i kibicom – dodał Wójcik.

Krispol Września – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:20, 25:19, 25:23)