Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pekpol ponownie zwycięski

I liga M: Pekpol ponownie zwycięski

Pekpol Ostrołęka pewnie pokonał Siatkarza Wieluń i umocnił się na pozycji lidera I ligi. W hali im. Arkadiusza Gołasia pojawił się komplet widzów i ponad tysięczna publika na pewno opuszczała obiekt w doskonałych nastrojach.

W pierwszej partii biało-czerwoni od początku uzyskali przewagę dzięki kilku udanym zagraniom Mateusza Sacharewicza i Pawła Pietkiewicza. Wielunianie nie zamierzali jednak składać broni i doprowadzili do remisu a następnie gra toczyła się "punkt za punkt". Pierwszej piłki setowej nie udało się jeszcze wykorzystać, przy drugiej błąd popełnili goście i Pekpol mógł cieszyć się z prowadzenia 1:0.

Drugiego seta podbudowani gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze. Pojedynczy blok Żylińskiego był iskrą zapalną do rozpalenia prawdziwego pożaru w hali im. Gołasia. Kilkupunktowa przewaga uzyskana od tego momentu nie została zagrożona nawet przez moment i siatkarze z Ostrołęki wygrali drugiego seta 25:20.

Pierwszy punkt dla gospodarzy w secie trzecim zdobył Tomasz Stańczuk, który również rozgrywał bardzo dobre zawody. W tym secie prowadzenie utrzymywało się jednak po stronie gości, ale tylko do czasu. Od stanu 14:17 Pekpol włączył wyższy bieg i dogonił rywali, doprowadzając chwilę później do remisu 18:18. Spora w tym zasługa kapitana Pawła Pietkiewicza, który męczył rywali swoją mocną zagrywką. Do stanu 21:21 punkty dopisywano naprzemiennie, natomiast wtedy dwa "oczka" z rzędu zdobyli gospodarze i na trybunach zapanował szał radości. zawodnicy z Ostrołęki nie dali sobie już wydrzeć prowadzenia i zasłużenie pokonali gości, w trzecim secie 25:23 i w całym meczu 3:0.

Najlepszym zawodnikiem Pekpolu w tym meczu został wybrany atakujący Artur Żyliński , był on bardzo pewnym punktem zespołu w tym meczu

Pekpol Ostrołęka – Siatkarz Wieluń 3:0
(26:24, 25:20, 25:23)