Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo beniaminka z PLKS Pszczyna

I liga K: Zwycięstwo beniaminka z PLKS Pszczyna

Miłe „złego i dobrego" początki. Tak można by rozpocząć relację z sobotniego meczu zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego z PLKS-em. Beniaminkowi udało się pokonać u siebie ekipę z Pszczyny, która póki co posiada zerowy dorobek punktowy.

Mimo, że przed meczem słychać było opinie, że spotkanie z ostatnią drużyną tabeli I ligi, bardzo szukającą punktów, wcale nie musi być łatwe, w pierwszym secie zawodniczki Jedynki zagrały tak, jak by chciały zadać kłam tym wszystkim opiniom. Bardzo skuteczna gra, celna i trudna zagrywka, pewne zdobywanie punktów atakami z różnych stron siatki i wygrana do 10.

W kolejnych odsłonach meczu nie było już tak łatwo, widzowie zgromadzeni na sali obejrzeli bardzo emocjonujące widowisko.

Siatkarki z Pszczyny, grające już bez kontuzjowanej w pierwszym secie Natalii Staniuchy, zaskoczyły zawodniczki beniaminka zupełnie inną grą. Od stanu 5:5 stopniowo zaczęły zdobywać przewagę i w szeregach Jedynki dało się zauważyć pewną konsternację. Nie spowodowała ona jednak bardzo negatywnych konsekwencji i Jedynka podjęła walkę. Od stanu 16:19 po kilku dobrych akcjach  gospodyń stratę do 19:20 po asie serwisowym Marleny Mieszały, ale przyjezdne nie odpuszczały i po czasie wziętym przez trenera Dariusza Luksa dokończyły seta, wygrywając do 22. Przyczyn takiego stanu rzeczy należało upatrywać przede wszystkim w bardzo nieskutecznej naszej grze na siatce w końcówce tej partii.

Trzeci i czwarty set to bardzo emocjonujące widowisko, trzymające w niepewności co do rozstrzygnięć publiczność zgromadzoną w sali w Aleksandrowie Łódzkim. Przyjezdne w dalszym ciągu grały bardzo skutecznie, „szukały”  zawodniczek z Aleksandro trudną zagrywką i na tablicy szybko zrobiło się 6:11. Trener Aleksander Klimczyk wprowadził w tym momencie Karolinę Michalkiewicz za Annę Związek, a po kolejnej stracie punktu poprosił o drugą przerwę. Siatkarki Jedynki rozpoczęły pogoń za swoimi przeciwniczkami. Karolina Michalkiewicz i Sandra Szczygioł skuteczniej zaczęły atakować ze skrzydeł, Aleksandra Przepiórka staranniej jeszcze rozgrywała piłkę i przy stanie 23:23 udało się doścignąć prowadzące. Końcówka tej partii to elektryzujący spektakl, który zakończył się „happy endem” dla drużyny Jedynki, a najważniejsze punkty w tym etapie zdobywały dla nas Marlena Mieszała i Dominika Nowakowska, a libero, Sylwia Korzycka, popisała się kilkoma fantastycznymi obronami.

W secie czwartym, po skutecznym bloku Agnieszki Rajkowskiej, gospodynie przegrywały 4:5. Potem ta sama zawodniczka, asem serwisowym wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 7:6. Od tego momentu przewaga zmieniała się na obie strony. Znów po wspaniałych akcjach w obronie Dominiki Nowakowskiej i Sylwii Korzyckiej gospodynie prowadziły 12:10, by szybko, po kilku błędach oddać prowadzenie. Po złym przyjęciu i wyniku 14:16, trener Klimczyk poprosił o pierwszą przerwę. Poskutkowała tyle, że jego podopieczne dogoniły przeciwniczki przy 20:20. I zaraz po doskonałej grze na siatce Aleksandry Przepiórki i Marleny Mieszały, atakach Karoliny Michalkiewicz wyszły na prowadzenie 24:20 i tym samym miały pierwszą piłkę meczową. Zawodniczki z Pszczyny nie poddały się jednak i jeszcze raz zawalczyły. Przede wszystkim skuteczną zagrywką i blokiem doprowadziły do remisu 24:24. Nerwowa końcówka, atak z lewego skrzydła Karoliny Michalkiewicz i na szczęście dla Jedynki udaje się zakończyć seta 26:24 i zdobyć bardzo ważne trzy punkty.

Wszystkim zawodniczkom beniaminka należą się wielkie słowa uznania za bardzo ambitną walkę i skuteczną grę w najważniejszych momentach meczu. Sobotnie zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że musimy pamiętać, że w dalszym ciągu dwie podstawowe zawodniczki, Ewelina Ryznar i Judyta Szulc leczą kontuzje.

Jedynka Aleksandrów Łódzki –  PLKS Pszczyna 3:1
(25:10, 22:25, 28:26, 26:24)