Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Golec i Katarzyna Ciesielska o wygranej z AZS Białystok

Dominika Golec i Katarzyna Ciesielska o wygranej z AZS Białystok

fot. archiwum

- Stanowimy niemal nowy zespół. Latem doszło do wymiany połowy drużyny, musi jeszcze minąć trochę czasu zanim będziemy prezentowały sto proc. naszych możliwości - mówi Dominika Golec, MVP ostatniego meczu Budowlanych z AZS Białystok.

Drużyna prowadzona przez Mauro Masacciego w końcu wygrała pierwsze spotkanie w tym sezonie za trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu łódzka drużyna awansowała w tabeli z ósmej pozycji na czwartą. W Budowlanych na słowa pochwały najbardziej zasłużyły m.in. Helene Rousseaux, która zdobyła 18 punktów i w ataku miała 50 proc. skuteczność, a także Ana Gbac oraz Karolina Kosek. Nagrodę MVP spotkania odebrała Dominika Golec, środkowa łódzkiej drużyny (71 proc. w ataku), która rozegrała zdecydowanie najlepszy mecz w tych rozgrywkach – Cieszę się z tego wyróżnienia, ale przede wszystkim ze zwycięstwa, na którym nam bardzo zależało – opowiadała po meczu Golec. – W końcu nie zaczęliśmy meczu od przegranych dwóch setów, po którym ruszałyśmy w szaleńczą pogoń za odrabianiem strat.

Środkowa Budowlanych przyznała, że prawie miesięczna przerwa w rozgrywkach powinna dobrze wpłynąć na postawę łódzkiej drużynie w dalszej części sezonu. – Potrzebujemy teraz spokojnego treningu na dodatkowe zgranie, a wtedy będzie jeszcze lepiej – twierdzi Golec. – W poprzednich meczach było trochę nerwówki. Dzisiaj podeszłyśmy do meczu na spokojnie, choć może nawet za spokojnie, dlatego ta koncentracja uciekła i przegrałyśmy trzeciego seta, ale ważne, że są trzy punkty – powiedziała po meczu libero łodzianek, Katarzyna Ciesielska.

Szeregi Budowlanych Łódź w tym sezonie zasiliły: Hélène Rousseaux, Ana Grbac, Anita Kwiatkowska, Dominika Golec (dawniej Koczorowska), Katarzyna Mróz oraz Ewelina Mikołajewska.Nowe dziewczyny wnoszą dużo pozytywnych cech, to są w większości młode zawodniczki. Dobrze się dogadujemy. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie coraz lepiej wyglądała – przyznała libero łódzkiego klubu. Ciesielska ze wszystkich zawodniczek ma najdłuższy staż w Budowlanych Łódź.Przed zawodniczkami dłuższa przerwa w rozgrywkach, która jest związana z rozgrywkami Pucharu Świata oraz turniejami pre-kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich. – Chwilę odpoczywamy, ale to zaledwie kilka dni. Mamy czas dla siebie. Wracamy 2. listopada i pracujemy, żeby poprawiać wszystko, szczególnie elementy gry, które są słabsze. Na razie nic mi nie wiadomo o meczach towarzyskich, ale sądzę, że będziemy coś grać – przedstawiła plany drużyny Ciesielska.

źródło: gazeta.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved