Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Piotr Wiącek: Byliśmy pewni, że Resovia zagra lepiej niż u nas

Piotr Wiącek: Byliśmy pewni, że Resovia zagra lepiej niż u nas

fot. archiwum

Lausanne UC Piotra Wiącka nie udało się sprawić niespodzianki w Rzeszowie. - Było naprawdę bardzo ciężko. W naszej drużynie grają studenci, a w Resovii profesjonaliści - przyznał kapitan szwajcarskiego zespołu.

Spotkanie rozgrywane w Lozannie mogło napawać gospodarzy optymizmem przed ich wyjazdem na Podkarpacie. W Szwajcarii o zwycięstwie Resovii zadecydował bowiem dopiero tie-break. – Resovia chyba popatrzyła na nas z góry. Myślała, że przyjedzie i nam dokopie. Tymczasem w trzecim secie nasi rywale zaczęli robić małe błędy i potem trudno było im wrócić do swojego poziomu. Jak przegrali czwartego seta, zaczęli się chyba trochę denerwować. W tie-breaku było 9:9… – opowiedział Piotr Wiącek, który z Polski wyjechał dwadzieścia lat temu. Jego ojciec znajdował się w sztabie szkoleniowym ekipy z Podkarpacia, a wcześniej był zawodnikiem tego zespołu. – Ojciec grał w hali ROSiR, bo halę Podpromie dopiero budowano. Szkoda, że z powodu różnych spraw nie mógł przyjechać.

Lausanne UC to młody zespół, w którego szeregach trudno szukać doświadczonych zawodników. W większości ekipę tę stanowią studenci, a część siatkarzy łączy grę w klubie z pracą zawodową, tak jak Piotr Wiącek. – Byliśmy pewni, że Resovia zagra lepiej niż w u nas. Przed własną publicznością, musieli wygrać 3:0. Czytałem przed tym spotkaniem gazety i wiedzieliśmy, że zagrają skoncentrowani z dużą wolą zwycięstwa – stwierdził siatkarz, który przyznał, że jego zespół nie bał się jednak walki z takimi gwiazdami jak chociażby Georg Grozer. – On zarabia tyle, ile wynosi budżet całego naszego klubu. W Szwajcarii nie ma profesjonalnej ligi i nie będzie, bo nie ma sponsorów, którzy wyłożą na stół walizkę pieniędzy.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved