Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jakub Szałankiewicz będzie ostro walczył o igrzyska w Londynie

Jakub Szałankiewicz będzie ostro walczył o igrzyska w Londynie

fot. archiwum

Jakub Szałankiewicz prestiżowym turniejem w Maroku zakończył sezon. Za dwa tygodnie rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu, w którym razem z Michałem Kądziołą będzie walczył o przepustkę na igrzyska w Londynie.

Ostatni turniej z cyklu World Tour odbył się w Maroku. -Dobrze nam poszło. Z eliminacji weszliśmy do turnieju głównego, a w nim zajęliśmy siedemnaste miejsce – mówi Jakub Szałankiewicz. Po tym turnieju przez dwanaście dni przebywał na obozie rehabilitacyjnym w Miłomłynie. Za około dwa tygodnie rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu.

Na razie przebywa w Łodzi. Zajmuje się remontem mieszkania, nadrabia też zaległości na uczelni. Na Wszystkich Świętych przyjedzie do rodzinnego Staszowa, będzie okazja spędzić trochę czasu z bliskimi. A później zaczną się solidne treningi, bo następny rok będzie dla niego i Michała Kądzioły bardzo ważny. Od kwietnia czeka ich udział w dobrze obsadzonych turniejach, w których będą walczyć o zdobycie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 roku.

– Na razie zajmujemy 29 miejsce w rankingu, a pierwsza szesnastka jedzie do Londynu. Jeśli na olimpiadę nie uda się zakwalifikować z rankingu, to mamy jeszcze szansę dostać się z turniejów eliminacyjnych. W sumie na tę imprezę jadą 24 pary, w tym gospodarze. Na pewno jest szansa i zrobimy wszystko, żeby ją wykorzystać. To byłoby dla nas spełnienie marzeń – mówi Jakub Szałankiewicz. W tym roku razem z Michałem Kądziołą wywalczył srebrny medal na mistrzostwach Europy do 23 lat, które odbyły się w Porto oraz złoty na Uniwersjadzie w chińskim Shenzhen.źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved