Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Siedlcach

I liga M: Podział punktów w Siedlcach

Mimo iż gospodarze prowadzili w meczu już 2:0 i nic nie wskazywało tragedii, sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło, kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Ślepsk Suwałki odrodził się w trzecim secie, a ojcem zwycięstwa był Jakub Radomski.

Mecz znakomicie zaczęli gospodarze, dzięki trudnej zagrywce Mateusza Jasińskiego siedlczanie objęli prowadzenie 5:0. Po ataku Dominika Wójcickiego goście zdobyli pierwszy punkt. Przewaga Jadaru utrzymywała się, w głównej mierze dzięki skutecznej grze Jakuba Kowalczyka. Po drugiej stronie siatki Jakub Radomski próbował zmniejszyć straty. Jednak siedlczanie nie wypuścili zwycięstwa, seta zakończył Jasiński (25:19).

W drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt. Gospodarze wypracowali prowadzenie dzięki skutecznej grze na siatce Witolda Chwastyniuka i w ataku Jasińskiego (10:8). Siedlczanie zwiększyli swoją przewagę i nie oddali jej do końca, mimo że po drugiej stronie siatki dzielnie walczył Kamil Skrzypkowski (25:19).

Trzecia odsłona, jak poprzednia, była wyrównana. Na prowadzenie wychodzili raz jedni raz drudzy. Po bloku na Januszu Górskim i asie serwisowym Jasińskiego Jadar wyszedł na prowadzenie 13:11. Chwilę później Górski zrewanżował się blokiem i na tablicy widniał remis po 14. W końcówce świetnie zagrał Radomski, który skończył 3 akcje z rzędu i wyprowadził Ślepsk na prowadzenie 23:20. Jakub Bucki posłał piłkę w aut, a setową wykorzystał nie kto inny tylko Radomski.

Siatkarze z Suwałk kontynuowali dobrą passę, szybko objęli prowadzenie 3:0 po dobrej zagrywce Łukasza Jurkojcia. Gospodarze doprowadzili do remisu po 12, a po ataku Wojciecha Raneckiego wyszli na dwupunktowe prowadzenie (17:15). Goście odrobili i gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce Jasiński zaatakował w aut, a chwilę później w antenkę i Ślepsk wygrał 25:23 i doprowadził do tie-breaka.

W ostatnim secie tego pasjonującego spotkania goście wyszli na prowadzenie. Przy zmianie stron boiska prowadzili 8:4. Siatkarze z Suwałk utrzymali przewagę do końca, piłkę meczową wykorzystał Radomski (15:11).

KPS Jadar Siedlce – Ślepsk Suwałki 2:3
(25:19, 25:19, 20:25, 23:25, 11:15)

Jadar: Ranecki, Chwastyniak, Kowalczyk, Zbierski, Jasiński, Kowal (libero) oraz Mędrzak i Walczykowski

Ślepsk: Skrzypkowski, Rudzewicz, Wójcicki, Radomski, Jurkojć, Stępień, Dembiec (libero) oraz Szewczyk, Górski, Wasilewski i Konieczny