Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Murowanej Goślinie

I liga K: Niespodzianka w Murowanej Goślinie

W 5. kolejce zaplecza ekstraklasy siatkarek doszło do niespodzianki w Murowanej Goślinie. Sklasyfikowane na 9. miejscu akademiczki z Krakowa pokonały w czterech setach zajmujący trzecie miejsce w tabeli zespół z Murowanej Gośliny.

Gospodynie miały w meczu z akademiczkami zmazać w pamięci kibiców porażkę z Mysłowic. Ta świadomość najwyraźniej je sparaliżowała, bo pierwszy set zaczął się od prowadzenia krakowskiego zespołu 4:0. Siatkarki gości imponowały zagrywką. Irina Archangielskaja musiała wystawiać w trudnych sytuacjach i brakowało kończącego ataku. Krakowianki osiągnęły prowadzenie nawet 18:9. Dopiero wtedy siatkarki z Murowanej Gośliny pokazały na co je stać. Lepsze przyjęcie zagrywki przełożyło się na skuteczne ataki (20:24). Skuteczny blok sprawił, że losy seta decydowały się dopiero na przewagi. Decydujący punkt na 27:25 dla Murowanej Gośliny zdobyła atakiem z lewego skrzydła Kinga Zielińska.

W tym momencie wydawało się, że sytuacja jest opanowana przez gospodynie. Nic bardziej mylnego. Set drugi znów lepiej zaczęły krakowianki. Dobrze przyjmowała Katarzyna Walawender, która przez sezonem przeszła do Krakowa właśnie z Murowanej Gośliny. Skutecznie kończyła ataki z lewego skrzydła. Dobrze rozgrywała Iwiona Kuskowska, która zmieniła Justynę Ordak. Dzięki niej akademiczki zaczęły zdobywać punkty także środkiem. Mimo tego, podopieczne Krzysztofa Janczaka od stanu 15:15 wyszły na czteropunktowe prowadzenie (20:16). Szybko jednak punkty zdobyte serią oddały także serią. Po własnych błędach kolejno Hatali, Archangielskiej i Zielińskiej na tablicy wyników pojawił się remis 21:21. Nie pomogła podwójna zmiana wprowadzona przez trenera Janczaka. Dwie ostatnie piłki nieskutecznie ratowały Malinowska i Strządała. AZS UE wygrał 25:23.

Trzecia partia niemal identyczna jak poprzednia, z tą różnicą, że krakowianki objęły prowadzenie już przy stanie 17:14. Gospodynie goniły jak mogły, ale dziś mogły niewiele… Mogła za to Justyna Ordak. Krakowska rozgrywająca oddała po swoich błędach aż trzy punkty. Końcówka to jednak skuteczne ataki Walawender i set wygrany przez przyjezdne 25:23.

Set czwarty okazał się najmniej emocjonujący. Gra punkt za punkt toczyła się do jego połowy, ale tylko dlatego, że obie drużyny popełniały sporo błędów. Od stanu 13:15 siatkarki z Murowanej Gośliny nie mogły sobie poradzić z obroną rywalek i zdenerwowane popełniały jeszcze więcej błędów. Krakowianki wygrały seta do 16 i cały mecz 3:1, inkasując sensacyjnie trzy punkty na trudnym terenie w Murowanej Goślinie.

KS Murowana Goślina – AZS UE Kraków 1:3
(27:25, 23:25, 23:25, 18:25)

KS Murowana Goślina: Archangielskaja, Hatala, Raś, Fedorów, Zielińska, Strządała, Śliwa (libero) oraz Malinowska, Jasińska i Skiba
AZS UE Kraków: Ordak, Sachmacińska, Walawender, Połeć, Jaroszewicz, Żochowska, Borek (libero) oraz Kuskowska, Starzyk – Bonach i Baran