Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Musimy zdobywać punkty

Daniel Pliński: Musimy zdobywać punkty

fot. archiwum

Skra odniosła zwycięstwo w trzech setach nad drużyną z Bydgoszczy, która dotychczas zajmowała 2. miejsce w tabeli. - Cieszymy się, bo to jest dobra drużyna, zdecydowanie mocniejsza niż rok czy dwa lata temu. - powiedział po meczu Daniel Pliński.

Świetny mecz w Lidze Mistrzów, teraz nagroda MVP dla najlepszego zawodnika. Jest pan w wysokiej formie. Jak się pan z tym czuje ?

Daniel Pliński: Przede wszystkim liczą się punkty, zwycięstwo. Nagrody na pewno cieszą, ale my musimy zdobywać punkty. Nie ma znaczenia, kto dostanie tę nagrodę. Przede wszystkim drużyna fajnie grała i z tego bardzo się cieszę.

Kluczowy moment był w drugim secie, kiedy przegrywaliście pięcioma punktami i udało wam się tę przewagę odrobić. Dobrze funkcjonowała również wasza zagrywka.– Wydawało się, że Delecta wygra tego drugiego seta, jednak my cały czas walczyliśmy, wierzyliśmy i udało się dogonić tę drużynę, a później uzyskać prowadzenie. Cieszymy się, bo to jest dobra drużyna, zdecydowanie mocniejsza niż rok czy dwa lata temu. Na pewno punkty są nam bardzo potrzebne i te punkty cieszą.

Następny mecz zagracie z Jastrzębiem, który dzisiaj nieoczekiwanie przegrał z Fartem Kielce w czterech setach. Czy spodziewał się pan takiego wyniku ?

– Jastrzębski Węgiel jest bardzo mocny, mocniejszy niż rok temu. To drużyna, która będzie walczyła o wielki finał. Powiem szczerze, że w szatni przeczuwaliśmy, że mogą przegrać w Kielcach za trzy punkty. Jednak ostatnio są w podróży, ciężki mecz z Bydgoszczą i to się zawsze jakoś odbija na fizyce. Sala w Kielcach jest bardzo trudna dla drużyny przyjezdnej. Liga jest wyrównana. To jest dopiero początek ligi, wszystko się może zdarzyć.

Skra zaczęła odbudowywać swoją formę, tymczasem w listopadzie reprezentacja będzie grać w Pucharze Świata. Co pan sądzi o przerwie w lidze? Czy nie przeszkodzi ona w przygotowaniach ligowych ?

– Myślę, że nie. Ktoś ustalił tak kalendarz, my to akceptujemy. Wszystko mamy zaplanowane co i jak. Po ostatnim meczu ligowym mamy troszkę wolnego, część jedzie na reprezentację. Mamy tydzień wolnego, a później 30 dni cięższego treningu i to się na pewno przyda.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved