Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Daniel Castellani: Chętnie przyjadę do Polski

Daniel Castellani: Chętnie przyjadę do Polski

fot. archiwum

Prowadzony przed Daniela Castellaniego Fenerbahce Stambuł bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. - Jestem dumny z mojej drużyny - mówi były szkoleniowiec biało-czerwonych. Przed sezonem jego drużyna borykała się ze sporymi kłopotami.

Groźba problemów finansowych wywołana aresztowaniem prezesa Fenerbahce sprawiła, że przed sezonem Daniel Castellani nie mógł być spokojny. Zatrzymanie włodarza klubu w związku z aferą korupcyjną w piłce nożnej nie wpłynęło jednak negatywnie na stabilność przygotowań siatkarskiej sekcji klubu. Zespół prowadzony przez argentyńskiego szkoleniowca bardzo dobrze radzi sobie bowiem w Lidze Mistrzów prowadząc w klasyfikacji uważanej za jedna z najsilniejszych grup rozgrywek. – Zespół ma nowego, potężnego sponsora i wszystko wróciło do normy. Mieliśmy czas na normalne przygotowania i w starciu z Lube Banca Macerata okazało się, że jesteśmy w stanie walczyć z najlepszymi w Europie – cieszy się Castellani.

Fenerbahce po długim boju pokonało Lube Banca Marche Macerata. Turecki zespół bardzo dobrze zagrał w przyjęciu, co ułatwiło powstrzymanie dobrze zagrywających rywali. Dotychczasowa postawa na europejskich arenach pozwala stawiać ekipę ze Stambułu w gronie faworytów do awansu do kolejnej fazy rozgrywek. –  Patrząc jednak na obie polskie drużyny, to chyba jednak nie chciałbym na żadną z nich, bo są bardzo mocne. Z drugiej jednak strony, jeśli uda nam się awansować z tej grupy śmierci, to potem nie powinniśmy się nikogo obawiać. Chętnie przyjadę do Polski – mówi szkoleniowiec Fenerbahce. Kolejnym przeciwnikiem jego drużyny w Lidze Mistrzów będzie Lokomotiv Nowosybirsk, który bez kłopotów pokonał ostatnio zespół z Insbrucka.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved