Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylia i Kuba w finale Igrzysk Panamerykańskich

Brazylia i Kuba w finale Igrzysk Panamerykańskich

W finale Igrzysk Panamerykańskich zmierzy się Brazylia z Kubą. Bruno Rezende i jego koledzy pokonali 3:1 Argentynę, a wicemistrzowie świata zwyciężyli 3:2 Meksyk. O piąte miejsce zagrają Amerykanie z Kanadyjczykami.

W pierwszym półfinale Brazylijczycy uporali się z Argentyńczykami, pokonując ich 3:1. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo, bo pierwsze dwa sety kończyły się grą na przewagi. Dopiero potem najwyraźniej podopiecznych Javiera Webera opuściła wiara w wygraną. – Osiągnęliśmy nasz pierwszy cel: finał. Jutro zagramy o złoto – powiedział Bruno Rezende. – Zagraliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach. Staraliśmy się wykorzystać lekkie podenerwowanie rywali. Jednak ich atak był bardzo mocny i to nam utrudniało wiele rzeczy. W czwartym secie zupełnie się poddaliśmy, ale jestem zadowolony z postawy mojej drużyny – podsumował spotkanie Weber.

Brazylia – Argentyna 3:1
(26:28, 27:25, 25:22, 25:15)

Brazylia: Rezende (2), Endres (8), Fonteles (4), Alves (13), Carbonera (8), De Souza W. (20), Da Silva (libero) oraz Radke, Russomanno (8) i Martins (3)

Argentyna: Uriarte (1), Bruno (3), Sole (4), Pereyra (18), Crer (7), Giustiniano (11), Lopez (libero) oraz Castellani (2), Cavanna, Quiroga (7), Toro i Gauna (1)

Drugą drużyną, która zobaczymy w finale będzie Kuba, która po mrożącym krew w żyłach dreszczowcu pokonała 3:2 gospodarzy. – Meksykanie zagrali z wiarą, żądzą zwycięstwa i odwagą. My z kolei wypadliśmy z naszego rytmu i mieliśmy parę trudnych momentów. Obie drużyny zasłużyły na zwycięstwo. Na 30 meczów zagraliśmy 25 trzysetowych, a ten był bardzo skomplikowany i wygraliśmy dosłownie o włos – podsumował spotkanie Orlando Samuels. Jego vis a vis, Jorge Azair, nie krył smutku: – Trudno jest mówić, gdy się przegrało taki mecz. Jestem niezwykle dumny, gdyż graliśmy przeciwko drugiej najlepszej drużynie świata.

Kuba – Meksyk 3:2
(25:21, 25:27, 28:30, 25:15, 17:15)

Kuba: Leon (29), Perdomo (3), Cepeda (15), Bell (14), Hierrezuelo (3), Mesa (6), Gutierrez (libero) oraz Albo (1), Diaz i Hernandez (13)

Meksyk: Meyer (10), Cordova (11), Contreras (30), Guerra (7), Rangel P.(4), Aguilera (17), Rangel J. (libero) oraz Herrera, Barajas i Quinones

W meczu o miejsca 5-8 Amerykanie dopiero w tie-breaku pokonali reprezentację Wenezueli. W drużynie Stanów Zjednoczonych najskuteczniejszy był Evan Patak, który zdobył 25 punktów, po drugiej stronie siatki najlepiej spisywali się Jhoser Contreras i Luis Arias (18 punktów). – W pierwszym secie nie wiedzieliśmy, czy już się obudziliśmy, czy jeszcze nie, bo była bardzo wczesna pora, ale na pewno w piątym secie byliśmy w pełni rozbudzeni – skomentował mecz Patak.

Wenezuela – USA 2:3
(25:21,17:25, 25:21, 18:25, 13:15)

Wenezuela: Rodriguez (2), Paez (4), Contreras (18), Marquez (7), Montoya (3), Escobar (3), Mata (libero) oraz Arteaga, Pinerua (7), Arias (18) i Petit (1)

USA: Ciarelli (9), Patak (25), Vance (3), Vogel (7), Caldwell (7), Loe (2), Francis (libero) oraz Rawson, Stork, Dufault (5) i Bourne

Rywalem Amerykanów w pojedynku o piąte miejsce będą Kanadyjczycy, którzy pokonali Portoryko. Kluczem do zwycięstwa na pewno był blok – Kanada zdobyła w tym elemencie 10 punktów, a rywale 3. – Trudno się gra mecz o nic. Po rozegraniu pięciu setów poprzedniego dnia, czuliśmy się, jakby nas nie było na boisku – powiedział po meczu wyraźnie zawiedziony Hector Soto. – Popełniliśmy nieco błędów, musimy poprawić niektóre elementy, ale cieszę się ze zwycięstwa – powiedział Vincent Pichette, szkoleniowiec Kanady.

Kanada – Portoryko 3:1
(25:20, 19:25, 25:19, 25:20)

Kanada: Leiske (19), Parkinson (10), Nault (1), Santoni (3), Miller (6), Kilpatrick (11), Bann (libero) oraz Mainville, Mcgovern (3), Burt i Ratsep (6)

Portoryko: Rivera (12), Muniz (11), Soto (1), Morales (2), Cruz (1), Sierra (3), Berrios (libero) oraz Figueroa (8), King (5) i Ortiz (14)

źródło: inf. własna, norceca.org