Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kapitanowie i trenerzy po meczu Budowlanych z AZS Białystok

Kapitanowie i trenerzy po meczu Budowlanych z AZS Białystok

fot. archiwum

- Zagraliśmy słabe spotkanie, spotkaliśmy się z dojrzalszym zespołem Budowlanych. Zabrakło trochę wiary - mówił po porażce w Łodzi trener AZS Białystok, Wiesław Czaja. - Byliśmy lepsi w ataku, bloku i w zagrywce - stwierdził Mauro Masacci.

Po meczu na konferencji prasowej powiedzieli:

Joanna Szeszko (kapitan AZS Białystok): – Chciałam pogratulować zespołowi z Łodzi, zwycięstwa i zdobycia trzech punktów, a także przeprosić naszych kibiców, których tutaj niestety nie było, ale pewnie będą widzieli wynik, za naszą postawę i za naszą grę. Nie da się wygrywać spotkań kiedy zespół nie jest skoncentrowany, nie realizuje wszystkich założeń taktycznych jakie były omawiane przed meczem. Nie da się też wygrać kiedy nie ma się wiary w zwycięstwo. Niestety, wyjeżdżamy stąd bez puntu, troszeczkę jest nam przykro, bo przed miesiącem wolnego jakieś punkty lepiej by nas ustawiły w tabeli. Niestety nasza gra w dniu dzisiejszym była bardzo słaba no i przez to taki wynik.

Joanna Mirek (kapitan Budowlanych Łódź): – Bardzo cieszę się, że wygrałyśmy ten mecz, te punkty są dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że to zwycięstwo za trzy punkty, to na pewno polepszy nasze miejsce w tabeli. Myślę, że to jest bardzo cenne przed tą przerwą, którą teraz będziemy miały. Będzie to czas na to, żeby poprawić nasze niedoskonałości.Wiesław Czaja (trener AZS Białystok): – Powtórzyłbym te same słowa, które powiedziała kapitan mojego zespołu, zagraliśmy słabe spotkanie, spotkaliśmy się z dojrzalszym zespołem Budowlanych. Zabrakło dzisiaj trochę wiary. Możliwe, że zostało to podyktowane również kontuzją Aleksandry Kruk, która w pierwszym secie zeszła z boiska i już niestety na nie nie powróciła. Ola jest takim elementem w zespole, raz, że wytwarza dobrą atmosferę i jeżeli gra dobrze to się przydaje bardzo zespołowi. Były różne rotacje w ustawieniu, które niestety nie przyniosły rezultatu. Gratuluję Budowlanym, nam pozostało pracować i jeszcze raz pracować.

Mauro Masacci (trener Budowlanych Łódź): – Dzisiaj na pewno nasza gra była lepsza, nie tylko ze względu na trzy punkty. Byliśmy lepsi w ataku, bloku i w zagrywce, natomiast cały czas przyjęcie naszego zespołu pozostawia wiele do życzenia. Musimy nad tym pracować, ale jestem bardzo szczęśliwy z postawy wszystkich moich zawodniczek. Marta Wójcik dała bardzo dużo zespołowi, zagrała dobry mecz. Chciałbym też podziękować zawodniczkom, które, tak jak Joanna Mirek, mimo że nie grają, to zawsze są gotowe do gry i też są potrzebne zespołowi. Także Dominika Golec wykonała bardzo dobrą pracę i gdyby zachowanie wszystkich zawodniczek mojego było zawsze takie jak dzisiaj, to naprawdę łatwiej się pracuje. Na pytanie o znaczenie długiej przerwy trener Budowlanych odpowiada: – To dobrze, że jest taka przerwa, zespół potrzebuje trochę odpoczynku żeby później potrenować. Teraz dziewczyny dostaną kilka dni wolnego, zwłaszcza przyda się to Karolinie Kosek i Anicie Kwiatkowskiej, które grały w reprezentacji Polski i potrzebują dużo odpoczynku zarówno fizycznego jaki i psychicznego. Luana leci na kilka dni do Brazylii, a Helene wyjeżdża na zgrupowanie reprezentacji Belgii i wróci dopiero na kilka dni przed meczem z Muszyną.


To pierwsze zwycięstwo za trzy punkty zespołu Budowlanych w tym sezonie. Co się zmieniło w waszej grze od czasu poprzednich spotkań?

Ewelina Mikołajewska: – Zagrałyśmy wspólnie, razem, walczyłyśmy do końca. Każda dziewczyna wiedziała jaka jest stawka tego meczu no i dużo rozmawiałyśmy o tym meczu.

Wchodzi pani w trudnych dla drużyny momentach. Co sądzi pani o roli, jaką odgrywa w drużynie?

– Wiadomo, to jest trudna rola, ale trzeba sobie z takimi rzeczami radzić.

Dzisiaj w końcówce trzeciego seta czegoś zabrakło…

– Możliwe, że dlatego się tak stało, bo dziewczyny się lekko rozluźniły. Wiadomo, było już 2:0 i myślały już o wygranej 3:0.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved