Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Helene Rousseaux: Główna broń przeciwko „starszym paniom”

Helene Rousseaux: Główna broń przeciwko „starszym paniom”

fot. archiwum

Belgijka Helene Rousseaux dołączyła w tym sezonie do zespołu Budowlanych Łódź. Młodziutka siatkarka po meczu z AZS-em Białystok opowiedziała o trudach pierwszych kolejek ligi oraz o przygotowaniach reprezentacji do turnieju kwalifikacyjnego do IO.

Rozegrałyście pięć meczów w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Na pewno bardzo nadwerężyło to wasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jak sobie z tym radzisz?

Helene Rousseaux : – Właściwie miałam bardzo dobre przygotowanie w Belgii i tutaj było podobnie pod względem treningów siłowych, więc nabrałam sporo siły. Dzięki temu mogłam poradzić sobie z takim obciążeniem. Czasami borykam się z problemami z barkiem, ale mam w klubie świetną opiekę medyczną i mój stan się poprawia.

Czeka was teraz prawie miesięczna przerwa w rozgrywkach ligowych w związku z Pucharem Świata i turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich. Jakie masz plany na tę przerwę?– Jutro (28.10 – przyp. red.) mam mecz w barwach narodowych [Belgii], ponieważ gramy w turnieju kwalifikacyjnym. O 7.00 rano mam lot i o 9.00 powinnam być już w Belgii. Zaraz potem wyjedziemy do Holandii, by wieczorem rozegrać mecz z Holenderkami. W związku z tym, o żadnej przerwie nie może być mowy. Turniej wymaga bardzo ciężkich przygotowań, więc nie będzie odpoczynku.

W turnieju kwalifikacyjnym zmierzycie się także z Rosją i Słowacją. Oczywiście będą to trudne mecze, jak oceniasz wasze szanse?

– Myślę, że mamy spore szanse przeciwko Słowacji. Tworzymy dobry zespół, wiele z nas to bardzo młode zawodniczki, ale mamy na pozycji rozgrywającej Frauke Dirix, która jest doświadczoną siatkarką. Druga najstarsza zawodniczka w zespole ma 21 lat, więc jesteśmy naprawdę młode (śmiech). Z pewnością potrzeba nam więcej ogrania. Ze Słowacją wygrana jest możliwa, z Rosją sprawa wygląda już inaczej. To zespół z najwyższej półki, a słyszałam też, że do drużyny powraca Sokołowa, więc na pewno będzie ciężko.

Chociaż w kontekście ostatnich rozegranych przez Rosję turniejów można chyba mówić o pewnym spadku formy.

– Trochę tak, ale Sokołowej tam nie było (śmiech). Cóż, po prostu zagramy z entuzjazmem i to będzie nasza główna broń przeciwko „starszym paniom" (śmiech).

* więcej w serwisie plusligakobiet.pl

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved